20.9 C
Nitra
piatok, 12 augusta, 2022

M. Šipoš: V tejto dobe nie je potrebné vyhlasovať núdzový stav

V tejto dobe nie je potrebné vyhlasovať núdzový stav. Povedal to predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.
      „Každý občan, ktorý sa chcel dať zaočkovať, tú možnosť má,“ povedal Šipoš. Ľudia, ktorí nie sú zaočkovaní, by mali podľa neho čítať opatrenia a mali by sa čo najviac chrániť pred ochorením, napríklad nosením respirátorov a rúšok. Podľa poslanca Národnej rady SR a podpredsedu mimoparlamentnej strany Hlas-SD Erika Tomáša treba veriť tomu, že núdzový stav nebude.
      Šipoš v diskusnej relácii vyzval koalíciu a opozíciu, aby pri zdraví občanov ťahala za jeden povraz. Poukázal na to, že vo vyspelých krajinách, kde je vysoká zaočkovanosť, už zrušili opatrenia. Tvrdí, že na očkovanie by mali ľudí vyzvať aj opoziční lídri. Tomáš poznamenal, že je na predsedovi Hlasu-SD Petrovi Pellegrinim, či sa dá alebo sa nedá zaočkovať. „Mne boj s pandémiou pripadá ako jedna lotéria,“ povedal Tomáš, ktorý zároveň tvrdí, že namiesto očkovacej lotérie mohli dať financie radšej napríklad na posilnenie nemocníc. Nízka zaočkovanosť podľa neho súvisí aj s nedôverou verejnosti vo vládu. Peniaze z očkovacej lotérie je podľa Šipoša lepšie dať ľuďom, ako keby išli oligarchom.
      Podľa predsedu poslaneckého klubu OĽANO existuje viacero možností na to, aby sa zvýšila zaočkovanosť. Posúdiť to, aby sa ľuďom za očkovanie platilo, zatiaľ nevie. „Každý nástroj, ktorý pomôže zvýšiť zaočkovanosť, pomôže,“ povedal. Zároveň povedal, že nasilu nútiť k očkovaniu nikoho nechcú.
      V súvislosti so správou prezidentky SR Zuzany Čaputovej o stave republiky Šipoš uviedol, že jej prejav bol vyvážený. Váži si, že hlava štátu ocenila obetavosť ľudí v prvej línii. Hlasu-SD podľa Tomáša chýbal ráznejší jazyk, prekážal im aj alibizmus pri niektorých bodoch.  

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články