5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

Ľudia ako Šteffel a Sabaka pochopia, že nás zlomiť svojimi podlými ťahmi nedokážu. Nikdy! reaguje na rozsudok Milan Mazurek

Otvoril si ústa, aby vyslovil svoj názor, teraz za to musí pykať. Milan Mazurek sa „zaujímavo“ vyjadril na adresu infektológa doktora Petra Sabaku, ktorému sa však jeho slová nepáčili, a tak ho zažaloval. Súd už vo veci rozhodol.

Poslanec parlamentu a člen hnutia Republika Milan Mazurek neraz povie to, čo má na srdci. Jeho slová sa ale nie vždy páčia tomu, komu ich adresoval. Tak tomu bolo aj v prípade infektológa Petra Sabaku, ktorého sa dotkli Mazurekove vyjadrenia až tak, že na neho podal trestné oznámenie. V týchto dňoch už sudca o celej veci rozhodol. Mazurekovi sa však jeho verdikt vôbec nepáči, pretože sa musí do troch dní nielenže Sabakovi verejne ospravedlniť, ale mu zaplatiť aj 20-tisíc eur. Mazurek sa teraz v statuse vyjadruje nielen k trestu, ale aj k okolnostiam, ktoré sú s ním spojené.

Cieľ rozhodnutia sudcu je podľa Mazureka jasný – zničiť mu život

„Sabakovi som mal do troch dní zaplatiť 20-tisíc eur! Bez súdu a možnosti normálneho odvolania!“ napísal hneď v úvode Mazurek, podľa ktorého sa mu sudca Juraj Šteffel zo súdu v Kežmarku rozhodol ničiť život len preto, že môže. „Ja to však takto nenechám a na tohto bezcharakterného človeka podám trestné oznámenie za ohýbanie práva,“ kontruje republikán a dodáva: „Bez akéhokoľvek procesu, možnosti sa vyjadriť alebo dokázať moje tvrdenia, mi uložil v predbežnom opatrení povinnosť ospravedlniť sa verejne Sabakovi, za to že som ho ako covidového proroka označil vo videu, ktorým som reagoval na smrť 4 ročného chlapca z Jarovníc, ktorému neposkytli zdravotnú starostlivosť, lebo nemal očkovanú mamu. Táto vláda ho tak opatreniami zabila!“ Sudca Juraj Šteffel podľa Mazureka zneužil predbežné neodkladné opatrenie, aby „v expresnom čase mohol vydať svoj šialený rozsudok bez súdu a bez mojej možnosti sa efektívne brániť“. Už teraz vraj môže oficiálne čakať, že na neho pošlú exekútora, lebo odvolanie nemá odkladný účinok.

Republikán Mazurek poriadne naložil koaličníkom. Neuveríte, čo im vykričal, a pritom mal naozaj pravdu (VIDEO)

„Cieľ je jasný… Pripraviť ma o príjem a zničiť mi život, cez ohýbanie právnych noriem a zneužívanie právomocí. Chcú ma donútiť, aby som politický zápas vzdal. Zastrašiť ma, zlomiť ma,“ myslí si Mazurek. „Juraj Šteffel je však človekom, ktorý v prípade istého nevyrovnaného závistlivca z môjho rodného mesta rozhodol, že aj napriek neuveriteľným nezmyslom, ktoré o mne narozprával, sa mi nemusí ospravedlniť, lebo som verejný činiteľ, musím zniesť každú kritiku (zrejme aj účelové klamstvá a obvinenia z hrozných činov) a on nemôže tomuto zúfalcovi obmedziť jeho právo na slobodu slova,“ konštatuje ďalej parlamentný poslanec, podľa ktorého v prípade pána Sabaku však rozhodol úplne opačne, nepríčetne, bez súdu a za slová „covidový prorok“ vydal BEZPRECEDENTNÉ rozhodnutie zaplatiť 20 000 eur do troch dní.

Ľudia ako Šteffel a Sabaka pochopia, že nás zlomiť svojimi podlými ťahmi nedokážu. Nikdy! reaguje na rozsudok Milan Mazurek
Status Milana Mazureka k trestu, ktorý mu naparil kežmarsky sudca Juraj Šteffel. Zdroj: FB / Milan Mazurek

„Žiaden advokát, s ktorým som to konzultoval, sa s ničím takým nikdy nestretol. Juraj Šteffel skrátka zneužil svoju moc, aby mi mohol ruinovať život a pripraviť ma v sekunde o príjem. Ideme však ďalej, nezastavíme sa a ľudia ako Šteffel a Sabaka pochopia, že nás zlomiť svojimi podlými ťahmi nedokážu. Nikdy!“ odkazuje na samý koniec statusu Milan Mazurek.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články