17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

LOTÉRIA pre očkovaných: Začína dnes večer, jej štatút je neuveriteľný, sledujte televíziu

Ministerstvo financií (MF) SR spustí v nedeľu o 20.00 h stránku www.bytzdravyjevyhra.sk, na ktorej sa môžu zaregistrovať všetci záujemcovia o očkovaciu prémiu alebo sprostredkovateľský bonus v súvislosti s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. TASR o tom informoval tlačový odbor MF SR.
      „Takýmto spôsobom chceme motivovať tých, ktorí sa ešte nerozhodli očkovať a rovnako aj odmeniť ľudí, ktorí sú zodpovední,“ uviedol rezort. Ďalšie informácie plánuje ministerstvo poskytnúť v pondelok (2. 8.) na avizovanej tlačovej konferencii.
      Do očkovacej prémie sa budú môcť zapojiť všetci bez ohľadu na to, kedy a akou vakcínou proti ochoreniu COVID-19 sa dali zaočkovať. „Ak majú za sebou jednu dávku, do žrebovania budú zaradení jedenkrát. Ten, kto už absolvoval očkovanie oboma dávkami, je do žrebovania automaticky zaradený dvakrát,“ priblížilo ministerstvo.
      Sprostredkovateľský bonus je finančná odmena pre ľudí, ktorí motivovali iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať. Zaočkovaná osoba sa zaregistruje na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk, získa špeciálny kód a ten následne odovzdá tomu, kto ho na očkovanie motivoval. Sprostredkovateľ si tento kód na stránke uplatní a získa tak finančnú odmenu.
      Ministerstvo dodalo, že registračný systém naprojektovalo do veľkej miery vo svojej réžii a využilo naň najmä interné kapacity odborníkov na informačné technológie. Upozornilo, že projekt spúšťa len dva týždne od podpisu legislatívy prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. (TASR)

LOTÉRIA pre očkovaných: Začína dnes večer, jej štatút je neuveriteľný, sledujte televíziu
foto: Ilustračné, freepick

Prečítajte si aj názor komentátora SME :

Peter Petrovič Tkačenko

Odpočítavanie uplynulo, stránka bytzdravyjevyhra.sk síce ešte nefunguje, ale to sú nuansy, oni to už azda nejako rozbehnú. Ale využil som nedeľné dopoludnie a namiesto vás som si prečítal štatút bambusovej lotérie. A to je veľká vec.

Nielenže si len tak z prsta vycucal, že na lotériu treba za dvanásť týždňov minúť takmer rovných 10 miliónov eur, on ešte trvá na tom, že kto chce niečo vyhrať zo spoločných peňazí, musí sa na jeho dielo aj pozerať.

Podľa štatútu sa totiž každý týždeň od 15. augusta budú žrebovať takéto výhry: Prémiová výhra: 5×100 000 eur

Automatická výhra 5×1 000 eur

Štandardná výhra 25×10 000 eur

Základná výhra 100x 1 000 eur

Nechajme teraz bokom, že sa nikto neunúval vysvetľovať/argumentovať, prečo práve také výhry prispejú k úspechu, keď si toľko nemohla dovoliť vyplácať ani Markíza v milionárskej súťaži, veď tento typ čísla je napokon vždy arbitrárny. Najviac sa mi ráta, že ako všetko, aj toto musí mať nejaký háčik, po matovičovsky povedzme priamo odrb. Totiž, aby ste mohli vyhrať tých kľúčových sto litrov, o ktorých to celé bude, tak musíte najprv vyhrať automatickú výhru, vaše meno a priezvisko oznámia do televízora a zavolajú vám. Naživo. Vy musíte do dvadsiatich sekúnd na prvý pokus zdvihnúť, inak máte smolu. No a potom vás moderátor vyzve, aby ste povedali HESLO, ktoré zaznelo počas prenosu. Nebude si totiž z verejných peňazí pripisovať väčšiu výhru nikto, kto sa naživo nepozeral na bambusovo dielo. Každý si o tom niečo myslí, ja len gratulujem!(Že je to celkom naozaj, sa dočítate tu: https://www.mfsr.sk/…/49/statut_ockovacia_premia_final.pdf)

LOTÉRIA pre očkovaných: Začína dnes večer, jej štatút je neuveriteľný, sledujte televíziu

Zdroj: FB

LOTÉRIA pre očkovaných: Začína dnes večer, jej štatút je neuveriteľný, sledujte televíziu

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články