-8.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Levočská nemocnica otvára ambulanciu klinickej psychológie

Zdravotnú starostlivosť pre dospelých pacientov bude poskytovať ambulancia klinickej psychológie. Od dnes (21. 2.) ju otvára nemocnica Agel Levoča. Nachádzať sa bude v bývalej internej ambulancii. TASR o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica v Levoči patrí.

Doposiaľ mala nemocnica na psychiatrickom oddelení v prevádzke len psychiatrickú ambulanciu. „Ambulanciou klinickej psychológie tak rozširujeme pôsobenie nášho odboru a ponúkaných odborných služieb a poskytovaných výkonov aj v odbore psychológie. Veľkou výhodou novej ambulancie je aj to, že pacienti, ktorí začali individuálnu psychoterapiu počas hospitalizácie na psychiatrickom oddelení môžu vo svojej liečbe plynule pokračovať v ambulancii s tým istým psychológom,“ hovorí primárka psychiatrického oddelenia Erika Gernáthová.

Ambulancia klinickej psychológie, ktorá je situovaná mimo budovy psychiatrického oddelenia, bude poskytovať zdravotnú starostlivosť pre dospelých pacientov v čase od 7.30 h do 15.00 h počas pracovných dní okrem stredy.
      „K poskytovaným výkonom našej ambulancie klinickej psychológie bude patriť komplexné a parciálne psychodiagnostické vyšetrenie na žiadosť lekára – špecialistu, na sociálne účely či na vlastnú žiadosť pacienta. Vítaní budú u nás pacienti so záujmom o individuálnu, párovú a skupinovú terapiu, či nácvik relaxačných techník,“ informuje o možnostiach poskytovaných výkonov novej ambulancie klinická psychologička levočskej nemocnice Monika Hasajová.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články