24.2 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Levice: Zdravotníci zaznamenali mierny pokles nových prípadov ochorenia COVID-19

Nemocnica Agel Levice má stále plné kapacity pacientov s novým koronavírusom. Testy však ukázali mierne klesajúci trend vo výskyte nových prípadov ochorenia COVID-19 v regióne za uplynulý týždeň.

Levice: Zdravotníci zaznamenali mierny pokles nových prípadov ochorenia COVID-19

Pokles predstavoval 15 percent. Nemocnica aktuálne poskytuje zdravotnú starostlivosť 24 pacientom na kyslíkových lôžkach, podporu umelej pľúcnej ventilácie si vyžadujú štyria pacienti, títo sú všetci nezaočkovaní, informoval riaditeľ nemocnice Ján Belanský. Zo zamestnancov nemocnice sú pozitívni na nový koronavírus štyria ľudia, ďalších päť je v karanténe.
      Okrem urgentnej starostlivosti je v levickej nemocnici zastavená akákoľvek plánovaná ústavná zdravotná starostlivosť. Zdravotníci už v boji s novým koronavírusom podali monoklonálne protilátky takmer 90 pacientom, určené sú pre rizikové skupiny pacientov v začiatočnom štádiu.
      V rámci prevencie počas uplynulého víkendu zorganizovala nemocnica v Leviciach aj očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen. „Celkovo sme za minulý týždeň podali 3000 vakcín, z toho prvou dávkou 360. Počas soboty prišlo takmer 130 záujemcov,“ povedal Belanský.
      Nemocnica zvýšila aj počet vojakov, ktorí pomáhajú zdravotníkom. Momentálne vypomáhajú traja v mobilnom odberovom mieste a traja vo vakcinačnom centre. Dbajú o dodržiavanie poriadku, pomáhajú pri organizácii a usmerňovaní ľudí.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články