-3.9 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Levice: V priebehu jesene sa vysadilo desiatky drevín a trvaliek

Levice budú na jar o niečo zelenšie. Mesto na jeseň vysadilo na viacerých miestach stromy, rôzne druhy kríkov a trvaliek.

Ako informovala radnica, vysadené boli predovšetkým pôvodné druhy drevín, napríklad javor, lipa, buk či jarabina. „Zasadili sa aj okrasné, už osvedčené nepôvodné druhy ako gledícia, ginko, dub červený alebo ružovo kvitnúci pagaštan pleťový. Jesenná výsadba doplnila tohtoročnú výsadbu stromov, trvaliek a cibuľovín v záhonoch pred mestským úradom, na pešej zóne a kvetinovej lúky v Parku pohybu,“ uviedol magistrát.
      Celkovo bolo na území mesta od októbra vysadených 140 kusov stromov, rovnaký počet krov a 103 kusov trvaliek. „Najrozsiahlejšie skupinové výsadby pribudli na Saratovskej ulici a uliciach A. Sládkoviča, Z. Nejedlého a na Vojenskej ulici. V oddychovej zóne pri Pereci a v parčíku na ulici J. Hollého pribudlo nové stromoradie,“ doplnil mestský úrad.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články