20 C
Nitra
piatok, 20 mája, 2022

Levice: Nemocnica vlani zaznamenala rekordný počet pôrodov

Levická nemocnica zaznamenala v minulom roku rekordný počet pôrodov. Ten medziročne stúpol o 85 na 1162 pôrodov. Celkovo sa v Nemocnici Agel Levice v roku 2021 narodilo 594 chlapcov a 574 dievčat. „Po klesajúcom trende od prelomu storočia pôrodnosť opäť každým rokom stúpa a nijako ju neovplyvnila ani pandémia nového koronavírusu,“ povedala vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Eva Moravská.

Najčastejšie mená pre chlapcov boli Jakub, Matúš, Peter. Medzi dievčenskými menami dominovali Ema, Viktória, Olívia. Koncom roka rodila mamička, ktorá porodila už svoje 12. dieťa, a tiež mamička, ktorá porodila svoje 9. dieťa.  
      Pandemická situácia za uplynulý rok síce neovplyvnila pôrodnosť, výrazne sa však dotkla všetkých pracovísk a sťažila prácu zdravotníckemu personálu aj na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. V nemocnici zaznamenali 13 pôrodov mamičiek pozitívnych na COVID-19, ku ktorým sa pristupovalo za veľmi prísnych hygienických opatrení.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články