13.7 C
Nitra
piatok, 11 augusta, 2023

Ľ. Gregorová: Manžel mi hovoril, že Pavol R. chcel zlikvidovať Klaus-Volzovú

Herca Ľubomíra Gregora obžalovaný exriaditeľ TV Markíza Pavol R. tlačil do nekalých vecí a Pavol R. chcel zlikvidovať svoju spoločníčku Sylviu Klaus-Volzovú. Pred Okresným súdom (OS) Bratislava II, ktorý pojednáva kauzu prípravy vraždy Klaus-Volzovej, tak vypovedala manželka zosnulého herca Ľubomíra Gregorová. Odvolala sa na viaceré informácie, ktoré mala od Gregora.
      „Môj manžel mi hovoril, že by sa možno do takýchto nekalých vecí dal zatiahnuť, keby som nebola ja a maličká dcérka. Klaus-Volzovej Pavol R. podrážal nohy a nedovolil jej napriek tomu, že do TV Markíza doniesla svoje financie, aby rozhodovala. Nedovolil zamestnancom, aby sa s poškodenou rozprávali. Nedovolil jej nič robiť, z čoho bola ona nešťastná,“ uviedla svedkyňa.

      „Gregor sa rozhodol odísť z Markízy. Gregor mi povedal na margo Pavla R., že je blázon, že sa spája s mafiou. Začal sa dištancovať od Pavla R.,“ zdôraznila. Gregor pomáhal Pavlovi R. rozbiehať TV Markíza, mal tam vlastný program a mal sa stať umeleckým riaditeľom. Podľa jej slov Gregor hovoril Pavlovi R., aby Klaus-Volzovú vyplatil, čo však bývalý riaditeľ odmietal. Na strane druhej sľuboval hercovi dom v Záhorskej Bystrici. Gregor chcel z Markízy odísť.
      Svedkyňa najskôr nechcela veriť možnosti, že by Pavol R. chcel skutočne dať zlikvidovať Klaus-Volzovú. Považovala to za silné reči.
      Okrem Gregorovej vypovedal pred súdom aj na doživotie odsúdený Alojz Kromka, alias Čistič. Naplánovaná je ešte výpoveď ďalších troch svedkov.
      V kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej figuruje ako hlavný obžalovaný Pavol R., bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan. Štvrtkového procesu sa zúčastňuje len Pavol R. Ostatní obžalovaní dali súhlas obhajcom na pojednávanie v ich neprítomnosti. Proces sa začal v máji 2019. Černák a Kaštan sa k činu priznali, Kýbel a Pavol R. vinu odmietajú.

zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články