14.8 C
Nitra
sobota, 1 októbra, 2022

Ľ. Blaha: Čaputovej dvorný právnik Radovan Pala zarába tučné sumy z verejných zdrojov

Dnes Radovan Pala priznal pre Denník N, že je platený štátom – za svoje poradcovské služby prezidentke Čaputovej. Sumu neprezradil, ale je vraj symbolická. Zjavne nepotrebuje peniaze priamo od Čaputovej, pretože má dosť verejných kontraktov s inými Progresívcami. Bratislavský primátor Vallo s Palovou firmou Taylor Wessing uzavrel zmluvu na 90 tisíc. Bez súťaže. Ale toto je len odrobinka v porovnaní s tým, čo dvorný právnik Zuzany Čaputovej zarobil v Banskobystrickom kraji, ktorý prakticky ovláda Ondrej Lunter, syn župana Luntera.

Ale pekne po poriadku. Keď sa moji kamaráti z Banskej Bystrice dozvedeli, že Čaputovej poradca Radovan Pala na mňa pripravil žalobu za to, že kritizujem prezidentku, tak mi hneď volali. Vraj Čaputová je jedna ruka s Lunterom a vraj Ondrej Lunter, ktorý sa chystá kandidovať za nového župana Banskobystrického kraja, je človek Progresívcov. Overil som si a naozaj – kandidát Progresívneho Slovenska za nového župana je Ondrej Lunter.

Keďže som vedel, že Progresívec Vallo prihral inému Progresívcovi, Čaputovej poradcovi Radovanovi Palovi kontrakt za 90 tisíc, schválne som si pozrel banskobystrický krajský register zmlúv, či náhodou aj iný blízky človek Progresívcov Lunter neprihral nejaké euro-dve pánovi Palovi. Čakal som, že nájdem nejakú malú zmluvičku na pár tisíc, ale že čo – za pokus to stojí.

Priatelia, skoro som spadol zo stoličky. Od rána sa prehrabávam desiatkami faktúr, zmlúv a objednávok, ktoré Lunterova župa od roku 2018 podpísala s Palovou právnickou firmou Taylor Wessing. V Banskej Bystrici zjavne nemajú žiadnu miestnu právnickú firmu – a tak Lunter musel dať zákazky Progresívcovi Palovi z Bratislavy.

Rátajme spolu:

November 2018 – zmluva na 20 tisíc.

Pokračujem…

Keď to zrátate, je to vyše pol milióna EUR, ktoré Banskobystrická župa zazmluvnila s firmou poradcu Zuzany Čaputovej Radovana Pala. Niektoré tieto zmluvy Pala sám podpisoval.

Pripomínam, že Pala je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska.

Pripomínam tiež, že Progresívne Slovensko podporuje Ondreja Luntera za kandidáta na župana.

Vyše pol milióna eur.

A k tomu 90 tisíc od Valla.

A k tomu výplata od Čaputovej, ktorej robí poradcu.

Dvorný právnik Progresívneho Slovenska, gratulujem.

A teraz ma tento istý právnik Pala žaluje za to, že som kritiuzoval vlajkovú loď Progresívcov, prezidentku Čaputovú. Jeho firma dostala z verejných zdrojov už toľko peňazí, že predpokladám, že Zuzana Čaputová mu za jeho služby platí iba symbolickú sumu. Však už stál daňových poplatníkov dosť. Prepáčte, ale kde sú všetci tí investigatívci z Denníka N či zo Zastavme korupciu. Firma Čaputovej poradcu si pakuje vačky z verejných zdrojov a nikto nič? Ja chápem, že Denník N aj Zastavme korupciu financujú milionári z Esetu, rovnako ako kampane Progresívcov či Čaputovej. Chápem, že do vlastných mecenášov sa nekope. Ale to myslíme vážne? Toto je tá veľká progresívna transparentnosť? Toto je to slušné Slovensko?

Pani Čaputová, nechcela by ste to vysvetliť? Bavíme sa o vašom poradcovi a bývalom spolustraníkovi. Nie je čas začať to citlivo vnímať?

Zdroj: fb, Ľ. Blaha

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články