4.7 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

Kto všetko zarobil na nezmyselnom COVID testovaní a prevádzkovaní MOM-iek?

Testovanie na zistenie pozitivity na COVID-19 bolo podľa opozície biznisom, na ktorom sa obohatil najmä Igor Matovič a jemu blízky človek, ktorý okrem školy, do ktorej chodia expremiérove dcéry vlastní v Trnave aj firmičku, cez ktorú sa antigénové testy nakupovali.

https://www.facebook.com/branislavbecik/posts/559290685476836

Nielen nákup testov cez trnavskú firmu, ale aj prevádzkovanie súkromných Mobilných odberových miest (MOM) považuje starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík za poriadny biznis. V statuse ho pripisuje najmä vyvoleným ľuďom z vládnuceho hnutia OĽaNO ako je napríklad štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Kamil Száz.

Štátny tajomník Száz si prišiel mesačne na 300-tisíc eur za prevádzky MOM-iek

„Veľmi ma zaujíma, kto všetko zarobil na nezmyselnom COVID testovaní, keďže povolenie prevádzkovať MOMky sa dostalo len do rúk vyvolených stranou OĽaNO. Ako bolo povedané v Orwellovej knihe Zvieracia farma: „Všetci sme si rovní, ale MY (prasatá) sme si rovnejší“, a tie prasatá sú OĽaNO ľudia,“ píše hneď v úvode Becík, ktorý je aj poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Kto všetko zarobil na nezmyselnom COVID testovaní a prevádzkovaní MOM-iek?

Práve on si mal pred pár dňami cez info-zákon vyžiadať od ministerstva zdravotníctva kompletný zoznam prevádzkovateľov MOM-iek, ktoré mesačne dostanú od štátu desiatky tisíc eur. „To preto, že dostávam z regiónov informácie, ich prevádzkujú ľudia blízki politickej strane OĽANO. Vyžiadal som si aj vyčíslenie preplatených nákladov na každú MOM-ku, aby sme videli, kto koľko zarobil,“ priznáva Becík a dodáva, že samotný tajomník ministerstva zdravotníctva Kamil Száz prevádzkuje/val 20 MOM-iek a mesačne si prilepšil odhadom o 300-tisíc eur!!!.

„Tak sa mi zdá, že sa môže jednať o legalizáciu kšeftov pre ľudí verných OĽaNO,“ píše v statuse znechutene Becík, ktorý vraj vždy považoval kradnutie z peňazí určených pre zdravotníctvo za najhoršiu formu hyenizmu. „O to viac, že ministerstvo zdravotníctva doteraz nepreplatilo nemocniciam objektívne kovidové náklady, ktoré sa zaviazali preplatiť nemocniciam určených na boj s ochorením COVID-19. Dezinfekcia, rúška, respirátory, kyslík, atď. – všetky tieto materiálové náklady spojené so záchranou životov covid pacientov nad rámec bežnej činnosti nemocníc,“ konštatuje starosta Dvorov nad Žitavou, podľa ktorého hovoríme o desiatkach tisíc eur pre malú nemocnicu.

Becík tvrdí, že tieto náklady neboli nemocniciam ministerstvom doteraz preplatené, a tak ich dostáva do zlej finančnej situácie. „Hlavne, že tajomník si príde mesačne na 300-tisíc eur za MOM-ky, ktoré nikoho z korony nevyliečili a ich význam je prinajmenšom otázny. Nehovorím o tom, aké prieťahy malo ministerstvo v preplácaní 7 eurových hodinových príplatkov pre personál covid oddelení, teda ľudí, ktorí hrdinsky riskovali svoje životy. Hnus,“ končí svoj status znechutený Branislav Becík.

Foto: Branislav Becík tvrdí, že niektorí ľudia v OĽaNO sú prasatá, ktoré nechutne zarobili na prevádzkovaní MOM-iek. Zdroj: FB / Branislav Becík

Jozef Uhlárik

Prečítajte si tiež

Najnovšie články