15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

Kšeftár Mikulec musí na stoličke ministra vnútra skončiť

Predseda strany SMER – SD Robert Fico dnes na tlačovej besede opakovane uviedol, že jeho strana bude využívať všetky legitímne nástroje na razantnú opozičnú politiku, medzi ktoré patrí aj vyslovovanie nedôvery členom vlády SR. Preto včera 30 poslancov NR SR podalo návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra SR Mikulcovi. Ten podľa slov R. Fica je celý profesionálny život spojený s kšeftami, čo na základe dôkazov už SMER – SD preukázal. Je ďalej všeobecne známe, že súčasný minister vnútra sa nikdy neštítil využívať organizovaný zločin, alebo že došiel o bezpečnostnú previerku na prísne tajné, čo potvrdil aj Najvyšší súd SR. Ďalej sú dvaja relevantní svedkovia, ktorí potvrdili, že si pýtal úplatok 100 tisíc eur. Navyše je zrejmé, že chodil do bytu, kde sa stretával s členom mafiánskej skupiny, kde si zrejme vymieňali informácie. Vedel o tom, čo robia vyšetrovatelia NAKA Čurilla a spol, keď chceli zlikvidovať vyšetrovateľku Santusovú. No a dnes sa dozvedáme, že na manažment utečeneckej krízy podpísal zmluvu so súkromnou eventovou firmou, a to vo výške 2,5 milióna eur a rovnako aj ďalšiu zmluvu s firmou Globalgastro plus, s. r. o. z Bratislavy na poskytovanie stravovacích služieb ľuďom emigrujúcim z Ukrajiny na východe Slovenska v hodnote 1 970 346 eur. Ide teda o typický stranícky klientelizmus a hrubé zneužívanie inštitútu priamych zakázok. Ide o preukázateľné prepojenie týchto firiem na OĽaNO.

„Pre nás je Mikulec kšeftár a podvodník. Pre nás je Mikulec človek, ktorý pácha vážne trestné činy. Už len to, ako organizoval spolu s vyšetrovateľmi NAKA likvidáciu Santusovej, aby nemohla ďalej vyšetrovať zločiny, ktoré sa tam diali. Je to neschopný minister, je to stranícky kšeft, je to osobný kšeft, je to hrubé zneužívanie mimoriadnej situácie, ktorú len preto znovu vyvolali, aby mohli robiť takéto podobné špinavosti, ako robia. Nám teda neostáva nič iné, my sme pevne rozhodnutí, či to bude v stredu alebo vo štvrtok teraz nevieme, tento návrh predložiť. Túto schôdzu nemôžu zrušiť a my budeme úplne jasne argumentovať,“ uviedol predseda SMERu – SD.

R. Fico si myslí, že minister Mikulec má vážny problém, pretože toto nie je čistá opozičná práca, nakoľko už aj koaliční partneri hovoria, že nebudú Mikulca obhajovať. On však ostáva vo funkcii, pretože vie, že sa mu nič nemôže stať.

Druhá téma tlačovej besedy bol dnes zverejnený prepis telefonátu sudkyne ŠTS Záleskej s mafiánom Zemanom. Táto sudkyňa, okrem toho, že je osobná kamarátka novinárky Tódovej, no hlavne na základe vymyslených vecí dala bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi 14 ročný trest. „Ja som v ten deň bol na pojednávaní Dušana Kováčika osobne, keď táto sudkyňa povedala pred celým Slovenskom, pred novinármi, ktorých tam bolo sto, že ona ospravedlňuje neprítomnosť svedka Zemana na tomto pojednávaní. Na to veľmi jasne zazneli protesty, ako môžete ospravedlniť človeka, ktorý je na úteku a proti ktorému je vydaný zatykač. A ona sa tvárila, že ona o tom nevie. To bola tak vážna chyba, že sa vôbec nečudujem, že rýchlo volala tomu Zemanovi potom. Takíto ľudia, ako je Záleská, Kliment, prokurátor Repa, Lipšic a ďalší a ďalší nemôžu byť v systéme našich trestných orgánov. Preukázateľne, jasne navádzala tohto človeka, zločinca v tom čase na úteku, že čo všetko pre prípad, keď bude konfrontovaný má hovoriť,“ priblížil R. Fico.

YouTube video

Vyzval tiež médiá, aby ho konfrontovali s vyhláseniami v súvislosti s krízou na Ukrajine. „Ja som povedal veľmi jasne, že ide o súboj medzi spojenými štátmi a Ruskom, povedal som veľmi jasne, že Ukrajina je nástrojom tohto súboja a že na konci dňa je evidentný, legitímny cieľ spojených štátov oslabiť Rusko, tak ako má Rusko legitímny cieľ oslabiť Spojené štáty americké. Prosím konfrontujte ma s tým, čo som povedal, že na konci dňa to oslabenie Ruska, ktoré je dnes preukázateľne cieľom aj Európskej únie aj Spojených štátov amerických bude viesť k tomu, že sa posilnia Spojených štátov americké tým, že sa bude dovážať na územie Európskej únie skvapalnený plyn. V mene súboja dvoch veľmocí bude potrestaná Európska únia a najmä Slovensko, pretože ak dôjde k cieľu, ktorý je definovaný, že do konca tejto dekády úplne odtrhnúť sa od dodávok ruského plynu a ruskej ropy a berieme na zreteľ, čo dnes dohodli americký prezident a šéfka Európskej komisie, tak musíme konštatovať, že dnes musí strieľať šampanské v Spojených štátoch amerických a vo firmách, ktoré budú dodávať do Európy skvapalnený plyn,“ uzavrel R. Fico.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články