15.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Kriminalisti z Nitrianskeho kraja v krátkom čase OBJASNILI tri lúpeže

Polícia Nitrianskeho kraja sa pochválila správou o úspešne objasnených lúpežiach, za ktoré skončili za mrežami štyria obvinení.

„K prvej lúpeži došlo na Silvestra minulého roku, kedy vo večerných hodinách v Lužiankach na ulici Korytovskej neznámy páchateľ udrel poškodeného do tváre a žiadal od neho peniaze. Následne mu roztrhol bundu a zobral mu finančnú hotovosť vo výške 14.300,-eur a mobilný telefón. 28 ročný podozrivý muž bol políciou zadržaný a obvinený,“ informovala polícia Nitrianskeho kraja na facebooku.

Druhá prípad sa stal 14.01.2023 v podvečerných hodinách v Komárne na Selyeho ulici. Dvaja páchatelia vo veku 20 a 36 rokov pristúpili k 72 ročnej žene, ktorej strhli z krku retiazku a z nákupu, ktorý mala pri sebe jej zobrali viacero krabičiek cigariet a z miesta činu ušli. „Aj napriek tomu, že na mieste sa nenachádzali žiadne priemyselné kamery, na základe ktorých by bolo možné páchateľov spoznať, komárňanskí kriminalisti nezaháľali a v priebehu jedného dňa stotožnili oboch páchateľov.“

Tretia lúpež sa stala 15.01.2023 v poobedných hodinách v Šahách na Mlynskej ulici. Páchateľ prišiel k poškodenému mužovi a vypýtal si od neho cigaretu a 1 euro, ktoré mu mladý muž aj poskytol a pokračoval vo svojej ceste domov. Následne asi o 20 metrov k nemu páchateľ zozadu pristúpil a snažil sa mu zo zadného vrecka vytrhnúť peňaženku, čo sa mu aj podarilo a z miesta ušiel. Len 19 ročný mladík už o pár hodín stál pred vyšetrovateľom, ktorý ho obvinil zo zločinu lúpeže.

Všetky osoby boli obvinené zo zločinu lúpeže, v jednom prípade spáchaného v spolupáchateľstve. V prípade dokázania viny hrozí za tento trestný čin trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Zdroj: Polícia Nitrianskeho kraja/fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články