13.1 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Krajská prokuratúra znova nič nevie o včerajších obvineniach v kauze poľovníckej chaty! Prvé to vedeli médiá!

O obvineniach v kauze poľovníckej chaty nitrianska Krajská prokuratúra nič nevie! Vyšetrovateľ NAKA Krajskej prokuratúre Nitra uznesenie o vznesení obvinenia trom osobám z trestného činu pytliactva a legalizácie výnosu z trestnej činnosti a ani uznesenie o vznesení obvinenia advokátovi Krajskej prokuratúre Nitra nedoručil.

V kauze poľovníckej chaty obvinil vyšetrovateľ štyri osoby. Obvinenia sa týkajú prečinu pytliactva a zločinu legalizácie výnosu z trestnej činnosti.

TASR to potvrdila Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru. Medzi obvinenými syn exministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka, Andrej Jahnátek a zápasník Matúš Mečár, ktorý má blízko ku kontroverznému podnikateľovi Norbertovi Bödörovi. Tretím obvineným by mal byť hospodár. Ďalším obvineným má byť advokát Pavol Gašpar.

Syn bývalého policajného prezidenta, advokát Gašpar: Moje obvinenia sú účelové a nezákonné

„Vyšetrovateľ Policajného zboru s doručením uznesenia o vznesení obvinenia upozornil Krajskú prokuratúru v Nitre na vyrovnanie sa s otázkou prípadnej zaujatosti,“ priblížila Dobiášová s tým, že trestné stíhanie sa začalo 7. februára.  

„Krajská prokuratúra v Nitre sa k predmetnému obvineniu Vami označených osôb žiaľbohu nevie vyjadriť, nakoľko vyšetrovateľ NAKA Krajskej prokuratúre Nitra Vami označené uznesenie o vznesení obvinenia trom osobám z trestného činu pytliactva a legalizácie výnosu z trestnej činnosti a ani uznesenie o vznesení obvinenia Vami označenému advokátovi Krajskej prokuratúre Nitra nedoručil. Teda vyšetrovateľ opätovne upovedomil médiá o uvedených trestných veciach skôr ako uznesenia o vznesení obvinenia doručil príslušnému prokurátorovi,“ uviedol dnes pre nitranoviny.sk hovorca krajskej prokuratúry JUDr. Jaroslav Maček.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články