17 C
Nitra
piatok, 12 augusta, 2022

Konzílium odborníkov odporučilo znížiť počet dní domácej izolácie na desať

Konzílium odborníkov odporučilo znížiť počet dní domácej izolácie. Namiesto aktuálnych 14 dní karantény navrhujú na základe vedeckých dôkazov zníženie na desaťdňovú domácu izoláciu pre tých, ktorí môžu ukončiť karanténu bez testovania. Vyplýva to zo záverov štvrtkového (2. 9.) rokovania konzília odborníkov.
      „Rovnako tak odborníci navrhujú pre tých, ktorí idú najskôr na piaty až šiesty deň na PCR test a výsledok je negatívny, aby izoláciu mohli ukončiť na siedmy deň od začiatku karantény, to znamená, že ak na siedmy deň nemajú príznaky po negatívnom teste, lekár ich môže uvoľniť z karantény,“ spresnila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.
      Konzílium odborníkov rokovalo o viacerých témach. Jednou z nich bolo aj podanie tretej dávky vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Odborníci otvorili diskusiu jej podania pre rizikové skupiny populácie. „Téma zostala nateraz otvorenou, k uvedenému oslovili ešte ďalšie odborné medzinárodné autority,“ priblížila Eliášová.
      Závery rokovania konzília majú odporúčací charakter, návrhy budú posudzovať ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva SR.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články