6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Komárno: V pôrodnici sa vlani narodilo viac dievčat ako chlapcov

Nemocnica Agel Komárno zaznamenala vlani stúpajúcu tendenciu počtu pôrodov. V roku 2021 prišlo na svet 899 novorodencov, zaujímavosťou je, že bolo viac dievčat ako chlapcov. Na počte narodených detí sa podpísala pandémia nového koronavírusu a tiež rekonštrukcia gynekológie.

„Naše oddelenie v roku 2021 fungovalo zhruba jeden a pol mesiaca v obmedzenej prevádzke pre čiastočnú rekonštrukciu oddelenia,“ informoval Mamoun Amr, primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia komárňanskej nemocnice

Náročný rok pre zdravotníkov priniesla aj pandémia nového koronavírusu. V komárňanskej pôrodnici vlani rodilo 23 mamičiek pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. „Novorodenci okrem jedného neboli infikovaní novým koronavírusom. Pri porovnaní druhej a tretej vlny  pandémie sme došli k záveru, že v tretej vlne bolo viac komplikácií zo strany rodičiek v súvislosti s ochorením COVID-19,“ zhodnotil primár oddelenia.

V nitrianskej nemocnici sa v roku 2021 narodilo 1436 bábätiek

Najobľúbenejšími menami pre dievčatá boli v minulom roku Viktória, Ema, Anna. Medzi chlapčenskými menami prevládali Damjan, Bence, Dominik. Objavili sa však aj málo používané či netypické mená pre bábätká, medzi nimi Dante, Leon, Emett, Konor, Maxim, Elliott, pre dievčatká to boli Apollónia, Ziva, Zamina, Elliana, Lexi, Laurent. Najväčším bábätkom, ktoré sa v roku 2021 v Komárne narodilo, bol chlapček Miloš s váhou 4880 gramov a dievčatko Viktória s váhou 4840 gramov.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články