14.2 C
Nitra
piatok, 7 októbra, 2022

Komárno: Nemocnica má pripravené rozvojové projekty za desiatky miliónov eur

Vedenie Nemocnice Agel Komárno a Nitrianskeho samosprávneho kraja sa dohodlo na koordinovanom postupe pri presadzovaní projektov, ktoré by chceli spoločne dostať do Plánu obnovy.

Podľa slov riaditeľa nemocnice Miroslava Jašku je komárňanská nemocnica pripravená predložiť viacero strategických rozvojových projektov v celkovej hodnote niekoľko desiatok miliónov eur. „Tie by ju mali posunúť na úroveň nemocnice 21. storočia so silným pro pacientskym prístupom a viacerými inováciami, vrátane opatrení na vybudovanie tzv. zelenej nemocnice,“ povedal Jaška.

Komárno: Nemocnica má pripravené rozvojové projekty za desiatky miliónov eur
Foto: Ilustračné NN

Nemocnica v Komárne, ktorú má skupina Agel v prenájme od roku 2017, vlani hospitalizovala takmer 11.000 pacientov, z toho takmer 1000 bolo s diagnózou COVID-19. Zdravotníci aktuálne zabezpečujú zdravotnícku súčinnosť pri očkovaní v štyroch vakcinačných centrách.  Nemocnica v minulom roku preinvestovala na svoj rozvoj viac ako 3,6 milióna eur.  

Pre rezort zdravotníctva na Slovensku je z európskych peňazí vyčlenený balík 1,5 miliardy eur. Projekty, ktoré majú byť s jeho pomocou financované, musia byť vybrané do konca roku 2022. Začiatok ich realizácie sa očakáva najneskôr začiatkom roka 2023. Hlavným cieľom je zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články