13.1 C
Nitra
utorok, 4 októbra, 2022

Komárno: Na očkovanie už nechodia stovky, ale len desiatky záujemcov

Nemocnica Agel v Komárne upravila čas prevádzky vakcinačného centra. Dôvodom je pokles záujmu o očkovanie.

„Na očkovanie už nechodia stovky, ale len desiatky záujemcov. Pozitivita v rámci AG testov pritom predstavuje vyše 20 percent a v rámci PCR testov sa blíži až k 60 percentám,“ povedala námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Gabriela Filkóová. Nemocnica potrebuje mať podľa jej slov zdravotníkov k dispozícii pri starostlivosti o hospitalizovaných pacientov a na výkon urgentných zákrokov.

Od pondelka budú zdravotníci vo vakcinačnom centre v komárňanskej nemocnici očkovať registrovaných i neregistrovaných záujemcov každý deň v čase od 12.30 do 14.00 h. Nemocnica očkuje aj deti od päť do 18 rokov, vo vekovej kategórii 12 až 18 rokov už začala s podávaním posilňovacej tretej dávky. Možná je už aj registrácia na vakcínu od spoločnosti Novavax, presný termín začiatku očkovania však bude závisieť od dodávky vakcíny, upozornila Filkóová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články