-0.9 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Kéry: Táto vláda chce asi úplne pošliapať po slobode v našej krajine!

Akoby nestačili dva roky pandémie, ktoré koalícia vedená najskôr premiérom Matovičom a potom Hegerom trestuhodne nezvládla. Ukázala tak fatálnu bezradnosť, neschopnosť pomôcť ľuďom a schopnosť pomôcť svojim, že už len to by v normálnom štáte malo stačiť na jej koniec.

Ale my nie sme normálny štát. Akoby nestačilo prudké zdražovanie takmer všetkého a z reťazí sa utrhnutá inflácia, na ktoré vláda reaguje neskoro, zmätočne a najmä nedostatočne. Vo veľkom predstaví podľa nej masívny balík pomoci, ktorý je akurát tak výsmechom pre ľudí, ktorí naozaj melú z posledného. Čo je najhoršie, niektorí v tom balíku ani neboli, respektíve boli zastúpení len úplne marginalizované. Dôchodcovia. Rodiny s odrastenými deťmi. Či samostatne žijúce osoby ťažko zdravotné postihnuté. Akoby nestačilo horeuvedené.

Podľa Blahu ide Ficovi o život: Ani vyšetrovateľ, ktorý podpísal 107 stranové uznesenie netuší, v čom spočíva jeho obvinenie

Táto vládna koalícia chce asi úplne pošliapať po slobode v našej krajine. Začali cenzúrou. Ak máte iný názor na vojnu na Ukrajine, či na pandémiu, aby ste sa pomaly báli otvoriť ústa, aby vás prinajmenšom nepokutovali, ak nie nezavreli. Pokiaľ ide o umlčiavanie, začali s nepohodlnými médiami. Len na základe rozhodnutia NBÚ, môže skončiť takmer každý, kto sa odkloní od mainstreamu.

A teraz chcú zničiť opozíciu. V parlamente je žiadosť na vydanie poslanca NR SR, predsedu SMER-SD do väzby. Za čo? Ani príslušný vyšetrovateľ na policajnom prezídiu, pred ktorým mal vypovedať, to nevedel. Pravda je taká, že za politickú prácu. Pred pár dňami som už tieto citáty uviedol v inom mojom statuse. „Predmetné obvinenie o vznesení obvinenia považujem za značne prehnané. Obávam sa, aby sa nestalo vzorom pre umlčiavanie kritikov pôsobenia osôb vo verejnom živote,“ vyjadril sa smerom k tomuto obvineniu Fica (a aj Kaliňáka, ktorý už vo väzbe je) pre denník Pravda dekan Právnickej fakulty UK v Bratislave Eduard Burda, inak špecialista na trestné právo. Jeho vyjadrenie bolo širšie, skonštatoval to aj pri veciach, z ktorých boli obvinení, mohlo ísť maximálne o prečin, nie zločin. A že v ich prospech hovorí aj to, že išlo o informácie súvisiace s možno protiprávnou činnosťou iných verejných osôb. „Pokiaľ ide o trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ten v danom kontexte považujem za nezmyselne vykonštruovaný, pričom ak by sme pripustili politickú motiváciu daného obvinenia, povedzme si, že práve názov tohto trestného činu vyzerá v titulkoch článkov najšokujúcejšie,“ doplnil Eduard Burda.

Monika Beňová: Smer je pevnou súčasťou frakcie európskych socialistov

Tu treba uviesť, že dekan Burda nie je hocikto. V žiadnom prípade to nie je človek, blízky Smeru. Pán dekan Burda navrhoval Lipšica za Špeciálneho prokurátora. Ak toto tvrdí na Ficove obvinenia, nie je niečo zhnité v štáte Matovičovom, plnom krvavých očí koaličných politikov? A na mieste je potom aj otázka. Skončili vo väzbe takí Matovič, Kiska či Mikulec, ktorých maslo na hlave je neporovnateľne závažnejšie?

Pred rozhodnutím, čo s poslancom a šéfom Smeru Ficom, budem parlament rozhodovať čo s ministrom vnútra Mikulcom. Tentokrát primárne za to, ako sa snažil, podľa všetkého ďaleko za čiarou svojich kompetencií a právomocí, získavať spisy na iných ľudí od nebohého generála Lučanského, vtedy policajného prezidenta. Už len za toto by v normálnej krajine mal letieť. Ak by sme hriechy sčítali, ani nehovoriac. Odvolávaný bude už po šiestykrát.

Bez ohľadu na to, ako sa skončia spomenuté udalosti v Národnej rade Slovenskej republiky, pokoj v spoločnosti nebude. Ale skôr ešte väčšie rozdelenie a frustrácia. Najmä z vlády, ktorej dôveryhodnosť jej členov je stabilne na extrémne nízkej úrovni. Ak by skončili pred rokom, škody by boli menšie.

Raz dôjde aj na nich. Čím skôr, tým lepšie pre Slovensko.

Zdroj: Marián Kéry fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články