15.5 C
Nitra
streda, 25 mája, 2022

KBS poprela, že by sa taliansky arcibiskup A. Giordano nakazil na Slovensku

Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenka (KBS) poprela, že by sa taliansky arcibiskup Aldo Giordano nakazil ochorením COVID-19 na Slovensku, na následky ktorého zomrel. Vo svojom stanovisku KBS uviedla, že počas apoštolskej cesty Svätého Otca 12. – 15. septembra arcibiskup Slovensko nenavštívil, a teda nebol ani na slávnostnej svätej omši v Šaštíne.

„Správa o tom, že zomrel arcibiskup Aldo Giordano, sa nás všetkých bolestne dotkla a je nám veľmi ľúto, že nás tento vzácny duchovný otec a významný diplomat opustil,“ uviedla KBS. Zároveň vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým jeho blízkym a modlí sa za neho, taktiež prosí o útechu pre pozostalých.
      Apoštolský nuncius pri Európskej únii, arcibiskup Aldo Giordano, zomrel vo štvrtok (2. 12.) vo veku 67 rokov na následky ochorenia COVID-19. Taliansky denník La Stampa informoval, že ochorenie dostal počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku.

zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články