-4.9 C
Nitra
pondelok, 6 februára, 2023

Kandidatúru na post primátora mesta Humenné oznámil Slavomír Novák

V nedeľu, 17. júla 2022 o 14:00 oznámil na tlačovej konferencii svoju kandidatúru na primátora mesta Humenné súčasný vedúci odboru správy majetku na Mestskom úrade v Humennom, Ing. Slavomír Novák. Urobil tak v prítomnosti svojich podporovateľov, predstaviteľov politických strán a viacerých osobností z kultúrneho, športového či charitatívneho života.

Jeho kandidatúru podporuje až deväť politických subjektov, a to strana SPOLU – občianska demokracia, Sloboda a Solidarita, ODS – Občianski demokrati Slovenska, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ŠANCA, DOBRÁ VOĽBA a umiernení, Demokratická strana, Progresívne Slovensko a Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.

Kandidatúru na post primátora mesta Humenné oznámil Slavomír Novák
zdroj: fb, Slavomír Novák

“Som milo prekvapený, že na mojej kandidatúre bola okamžitá zhoda všetkých oslovených politických subjektov.” hovorí Slavomír Novák.

Slavomír Novák rovnako, ako mnohí ľudia, ktorí ho v tohtoročných voľbách podporujú, bol v roku 2018 členom volebného štábu súčasného primátora mesta Humenné PhDr. Ing. Miloša Merička. V prejave ocenil výsledky štvorročného pôsobenia primátora mesta, no podľa jeho vlastných slov si súčasná zložitá doba vyžaduje viac rozhodnosti a odvahy.

“V Humennom sa nám za ostatné štyri roky naozaj podarilo urobiť veľa užitočných zmien, na ktoré som aj ja osobne hrdý. Podarilo sa viacero investícii, odovzdali sme nové byty, zmodernizovalo sa mnoho pozemných komunikácií, no kdesi v mojom vnútri pretrváva pocit, že stále nevyužívame všetky príležitosti a možnosti, ktoré nám moderný svet prináša. Musíme byť aktívnejší a rozhodnejší. A nehovorím to len ja, ale aj ľudia, ktorí sa ma rozhodli podporiť. Som pripravený pokračovať v tom, čo sme začali, no som presvedčený, že ešte budeme musieť viac zamakať.”  hovorí Slavomír Novák.

“Humenčania majú právo na primátora, ktorý sa skutočne nebojí odvážnych rozhodnutí. Okolité mestá využívajú možnosti z fondov EÚ, nórskych grantov, spúšťajú smart inovácie a robia investície do energeticky udržateľných projektov. Je čas sa k nim pridať.” dodáva.

Medzi jeho priority patrí vyriešenie situácie s vysokými cenami tepla, výstavba nových bytových domov, rozvoj podnikateľského prostredia a z mesta Humenné urobiť moderné, dynamické a zelené mesto.

Svoju ambíciu kandidovať oznámil Slavomír Novák v júni aj súčasnému primátorovi mesta Humenné.

Kandidatúru Slavomíra Nováka podporujú aj viacerí súčasní poslanci mestského zastupiteľstva, ale aj členovia petičného výboru Za vybudovanie nových zdrojov tepla v meste Humenné. Práve vybudovanie nových, ekologických zdrojov tepla má byť podľa neho prioritou nových zástupcov mesta.

“V oblasti tepelnej energetiky sme v tomto volebnom období urobili prvé kroky. Som rád, že som počas tohto volebného obdobia mohol spolupracovať na prevzatí distribučnej siete pod správu mesta. Na júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva bol schválený dôležitý dokument Koncepcia rozvoja mesta Humenné v oblasti tepelnej energetiky – Aktualizácia č. 2, ktorá navrhuje pre Sídlisko pod Sokolejom niekoľko riešení na doplnenie nového zdroja tepla. Je však dôležité, aby sme pokračovali v ceste, ktorú sme si nastavili a urobili všetko pre to, aby v Humennom vyrástli nové, moderné a ekologické zdroje tepla.” Uzatvára Slavomír Novák.

Slavomír Novák takmer tridsať rokov pracoval v štátnom podniku Lesy SR, kde vykonával pozíciu vedúceho oddelenia. Od roku 2019 je vedúcim odboru správy majetku na Mestskom úrade v Humennom. Má manželku a dve deti.

Už v auguste predstaví 24 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva.

(mr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články