-4.9 C
Nitra
nedeľa, 29 januára, 2023

Kandidát na primátora ŠTEFEK hovorí o CENZÚRE, mesto sa BRÁNI: Je to inak

Kandidát na primátora Štefan Štefek označil postup mesta Nitra pri zamietnutí prenájmu kultúrneho domu za cenzúru. Ako povedal, vedenie mesta sa správa nedemokraticky a partia okolo Hattasa si robí vlastné promo pod rúškom mestských akcií a na účet mesta.

Kandidát na primátora ŠTEFEK hovorí o CENZÚRE, mesto sa BRÁNI: Je to inak
Štefan Štefek označil postup mesta za cenzúru

„Ak sa čelní predstavitelia, hlavní reprezentanti mesta, správajú nedemokraticky a neslušne k osobám s iným názorom, ako sa potom môžeme čudovať tomu, čo sa v spoločnosti deje? CENZÚRA poškodzuje demokraciu, za ktorú sme nedávno bojovali. Tá sa dotýka VŠETKÝCH kandidátov na primátora aj poslancov. Koniec demokracie v Nitre? Pritom sami si pod rúškom mestských akcií robia propagandu na účet mesta. Bol by som rád, keby sa vrátila do mesta a aj do predvolebnej kampane slušnosť a odbornosť. Nech poctivo zvíťazí ten, kto má lepší program. Vyzývam na zastavenie neférových praktík,“ uviedol kriticky Štefan Štefek.

„Nikdy nepochybujte o tom, že by mala skupina premýšľajúcich, odhodlaných ľudí mohla zmeniť svet. V skutočnosti je to jediná vec, ktorá ho kedy zmenila.“

Margaret Meadová, kultúrna antropologička

Na jeho kritiku reagovalo mesto a hovorca Tomáš Holúbek poslal médiám nasledovné vyjadrenie:

„V texte sa dočítate, ako fungujú prenájmy kultúrnych domov v Meste Nitra a prečo ich mesto neprenajíma politikom.

K dnešnej tlačovej konferencii pána Štefana Štefeka, ktorý sa sťažuje na údajnú politickú diskrimináciu zo strany primátora Mareka Hattasa, uvádzame pár faktov:

Oprávnenie primátora regulovať prevádzku v kultúrnych zariadeniach Mesta Nitra vyplýva z platného znenia Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom Mesta Nitra, konkrétne z § 5/4/f, ktorý znie:

„Primátor mesta samostatne rozhoduje vo vzťahu k majetku mesta o nájme kultúrnych domov, kultúrneho centra, kultúrno-spoločenského centra, Synagógy, Amfiteátra, športových objektov a areálov Mestského kúpeľa, Letného kúpaliska, Mestskej haly a Tenisových kurtov na Chrenovej, ktorého trvanie s tým istým nájomcom neprekročí desať dní v kalendárnom mesiaci.”

Preto na všetky zaslané žiadosti bolo v minulosti, rovnako ako žiadateľovi pánovi Štefanovi Štefekovi dňa 27. 9. 2022 odpovedané, že na politické podujatia sa mestské kultúrne domy neprenajímajú. Rovnako tak bolo odpovedané aj pánovi Mariánovi Kérymu (poslancovi NR SR za stranu SMER-SD) dňa 8. 8. 2022, keď žiadal o prenájom Amfiteátru pod Zoborom.

Z tohto dôvodu neorganizuje politické akcie v mestských kultúrnych zariadeniach ani primátor Marek Hattas a rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch by boli žiadosti o prenájom na politickú akciu zamietnutí všetci ostatní žiadatelia, pokiaľ by o to požiadali.

Podstatné je, že podmienky sú pre všetkých kandidátov rovnaké a primátor má na reguláciu politických akcií v mestských kultúrnych zariadeniach právo, ktoré vyplýva zo Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom mesta Nitra, ktoré v minulosti vydalo Mestské zastupiteľstvo v Nitre. Účinné je od septembra 2011.“

Kandidát na primátora ŠTEFEK hovorí o CENZÚRE, mesto sa BRÁNI: Je to inak

Je zaujímavé, že podobná situácia sa nedávno udiala aj ďalšiemu primátorskému kandidátovi Erikovi Blaškovi, ktorému zasa významná nitrianska spoločnosť zrazu zamietla opätovný prenájom plochy na Klokočine, kde začal organizovať garážový výpredaj.

Nepripomína to tzv. akčné päťky v 90. rokoch ? Odpovedzte si sami:)

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články