15.1 C
Nitra
nedeľa, 26 júna, 2022

Kamarát mi vravel, že všetko je možné, keď je mier. Dýchaj, dýchaj, dýchaj a prestaň sa báť, Jano Svetlan Majerčík

Zažiť vystúpenie Svetlana je lepšie ako stokrát o ňom počuť. Už jeho meno evokuje, že spolu s ním do miestnosti skutočne vchádza svetlo, ktoré dokáže rozžiariť srdcia poslucháčov. Umelecky brilantné texty, ktoré majú hĺbku a duchovnú hodnotu, sú navyše podčiarknuté príjemnou akustickou hudbou. Niekoľko koncertov Svetlana Majerčíka som mala možnosť vychutnať si v komornej atmosfére, príjemnej spoločnosti a vždy som v jeho piesňach našla niečo nové. A stále nachádzam. Pretože Svetlan je nielen spevák, ale i osobnosť, o ktorej by sa malo hovoriť viac. Verím, že jedného dňa sa jeho odkazy a posolstvá dostanú ku všetkých srdciam, ktoré hľadajú pravdu v jednoduchosti a zároveň berú každý deň svojho života ako zázrak.

Kamarát mi vravel, že všetko je možné, keď je mier. Dýchaj, dýchaj, dýchaj a prestaň sa báť, Jano Svetlan Majerčík

Čo ťa viedlo k napísaniu piesne Kde sú tie hranice?  Aké hranice opisuješ?

S: Túto pieseň som napísal preto, aby som upozornil na to, že nás v súčasnosti extrémne ovláda strach. Opisujem v nej hranice akejsi ilúzie, že sme stratení a zabudli sme na to, že všetko raz pominie a tma, ktorá nás teraz všetkých ovláda, nie je nič iné len nedostatok svetla. “Dýchaj, dýchaj, dýchaj a prestaň sa báť.“

Ako vidíš našu krásnu krajinu o takých 5 rokov?

S: Vidím Svetlo. „ Už Slovensko vstáva, putá si strháva.“

Celý rozhovor s Janom Svetlanom MAJERČÍKOM si prečítajte dnes o 18.00 hodine na nitranoviny.sk.

Vypočujte si pieseň: Kde sú tie hranice?

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články