24.1 C
Nitra
utorok, 28 júna, 2022

Juraj Mesík: Na čo sa máme pripraviť a hrozí Nitre opäť katastrofický scenár?

Pán Mesík, mňa osobne by zaujímalo: je tu už tá tretia vlna?

Aká tretia vlna??? Slovensko nezažilo ani druhú – pozrite sa na graf. Zažili sme tu len jedno obrovské tsunami masového zomierania trvajúce od októbra 2020 do konca mája 2021 s nekonečným vrcholom trvajúcim s malými výkyvmi od Vianoc do konca apríla. 

Jednu vlnu zažili aj iné krajiny, napríklad Fínsko na jar 2020, alebo India na jar 2021. Len tie boli neporovnateľne menšie, pretože Fíni majú v potravinách vitamín D a Indovia a Egypťania majú k dispozícii ivermektín. Ten ale zostal pre množstvo Slovákov nedostupný. Oficiálne sme  občanom Slovenska „chránili hepatálne testy“ 😊

Ale nie je tu zatiaľ ani druhá vlna. Predpokladám, že vypukne niekedy v septembri. Jej katalyzátorom budú vládou organizované masové podujatia pri návšteve pápeža na Slovensku. Koho, preboha, napadlo pozývať sem pápeža uprostred pandémie..?

Juraj Mesík: Na čo sa máme pripraviť a hrozí Nitre opäť katastrofický scenár?

Na čo sa máme teda pripraviť z pohľadu analytika? Hrozí, že zostanú niektorí ľudia znova doma?

Dôjde pravdepodobne k rýchlemu šíreniu delta variantu vírusu. Najprv medzi tými, čo dostali slávne „ covid pasy“ a očkovancami, ktorí budú pustení na masové zhromaždenia s pápežom, a potom to od nich schytajú aj ostatní. Delta variant vírusu sa veľmi rýchlo množí, čo znamená, že covid má pri ňom inkubačnú dobu len 3-4 dni od momentu nákazy. Infikovaní ho tiež vydychujú a vykašliavajú mnohonásobne väčšie kvantá, takže je riziko, že pri kontakte s infikovaným naraz vdýchnete oveľa väčšiu dávku vírusu, ako to bolo na jar.

To všetko vedie k vyššiemu riziku ťažšieho priebehu ochorenia aj u mladších ľudí, najmä ak si neustrážia dostatočne vysokú hladinu vitamínu D. Dáta z Izraela ukázali, že ľudia, ktorí ho majú v krvi málo, majú 14 krát vyššie riziko ťažkého covidu a 9 x vyššie riziko úmrtia ako tí, ktorí ho majú dostatok.  Pozor, málo Déčka môžu mať nielen seniori vyhýbajúci sa slnku, ale aj obézni mladí ľudia, alebo aj typy, čo strávili celé leto pri obrazovke počítača a slnko videli len cez okno. Mám takého najmladšieho syna: už dostáva vitamín D v kvapkách.

Ako zareaguje táto vláda na rast počtu chorých je absolútne nevyspytateľné. Je celkom možné, že v zúfalstve po tom, čo preflákala desiatky miliónov na očkovaciu lotériu, na financovanie očkovacej mediálnej megakampane za ďalšie desiatky miliónov, a organizovanie masových stretnutí s pápežom, bude robiť ďalšie zúfalé kroky, ako tomu bolo na jeseň a v zime 2020/21.

Zakazovať a prikazovať sa politikom veľmi zapáčilo – dáva im to pocit moci, aký inak v demokraciách nezažívajú. Masmédiá si prakticky komplet kúpili na očkovaciu kampaň, takže budú „držať hubu a krok“ aj pri ďalšom ekonomickom ruinovaní krajiny zbytočnými lockdownami a zadlžovaní našich detí a vnukov extrémnymi dlhmi, ktoré sa naučili „v mene ochrany ľudí“ robiť.

Čo by sme mali mať všetci v zásobe a ako sa pripraviť za zimu – myslím tým možno nejaké lieky, vitamíny a podobne?

Na rozdiel od situácie na jar 2020 dnes už veda pozná lacné aj účinné prostriedky prevencie aj liečby. Každému laikovi aj lekárke odporúčam pozrieť si potrebné látky v protokole I-MASK+ vypracovanom špičkovými lekármi svetového mena združenými v skupine FLCCC. Protokol I-MASK + pre prevenciu a včasnú liečbu covidu nájdete tu: https://covid19criticalcare.com/wp-content/uploads/2020/11/FLCCC-Alliance-I-MASKplus-Protocol-ENGLISH.pdf

Skoro všetky látky, ktoré používa, sú u nás dostupné, jedine na ivermektín a fluvoxamín je u nás – na rozdiel od Egypta a desiatok iných krajín – vyžadovaný lekársky predpis.

Máme mať strach, že sa v Nitre zopakuje tragická prvá vlna? Ozaj, už vieme, prečo bola Nitra (nemocnica) najhoršia?

Prečo bola situácie v Nitre tak tragická neviem, ale tragédia Nitry je obzvlášť paradoxná: Práve v Nitre totiž pôsobí, pokiaľ viem, jediná firma na Slovensku, ktorá vyrába najúčinnejší, úplne bezpečný a ešte aj lacný liek na covid – ivermektín. Síce veterinárny, ale väčšina veterinárnych liečiv je porovnateľne kvalitná, ako tie humánne a keď ide o životy, niet o čom špekulovať. Majitelia a pracovníci tej firmy mali šancu zachrániť Nitru a Nitranov pred katastrofou – ale buď o tom nevedeli, alebo sa tak báli perzekúcií zo strany korupčno-plagiátorskej vlády, že sa rozhodli nekonať. Ale kto vie – možno niekomu aj pomohli, nechcem súdiť, len je to paradox…

Ako si podľa Vás udržať psychické a fyzické zdravie v tejto dobe? A najmä: existuje nejaký predpoklad, kedy konečne pandémia a táto hystéria okolo nej skončí?

Kedy skončí, nevie zodpovedne povedať nikto: poznám práce serióznych vedcov, ktorí si myslia, že už skončila a covid je už „len“ endemické ochorenie, ktoré nás bude v ďalších rokoch sezónne sprevádzať podobne ako chrípka a „naučíme sa s ním žiť“. Ale sú aj iní, ktorí varujú pred dramaticky zrýchlenou evolúciou vírusu v dôsledku masových vakcinácií, ktorá povedie k tomu, že na scénu prídu ešte varianty vírusy, ktoré účinok vakcín úplne prekonajú – a nielen to, ale budú aj horšie a smrteľnejšie.

Ďalšia otvorená otázka je, aké budú mať stredno a dlhodobé následky dávky vírusovej mRNA, ktoré si 43% občanov Slovenska dalo vpichnúť do tela v rámci vakcinácie.  To dnes absolútne nikto nevie – celá akcia prebehla na základe viery, že žiadne nebudú. Ale to je len viera – fakty ukáže až čas.

Ako si udržať psychické a fyzické zdravie? Držte si odstup od fanatikov každého razenia! Nehádajte sa s blbcami – je to úplne zbytočné! Majte pred covidom zdravý rešpekt, ale nebojte sa: Na rozdiel od jari 2020 dnes vieme covid veľmi účinne liečiť, len ho treba začať liečiť čo najskôr. 26.10 2020 vláda SR v podstate odsúdila tisíce občanov na pomalú smrť udusením, keď slovenským obvodným lekárom v dokumente „Terapeutický manažment pacientov s COVID-19“  prikázala covid neliečiť, a  keď sa dusili, potom im do žíl v nemocniciach na základe toho istého dokumentu pumpovali ale super-drahý liek remdesivir. To je antivirotikum vyvinuté na liečbu eboly. Len „zabudli“ na to, že kým sa pacienti dostali do nemocníc, kde do nich pichali remdesivir, boli už dávno v autoimúnnej fáze ochorenia. 

Doktorka Janeková napriek tomu v Bratislave v zime a na jar liečila 188 pacientov s covidom, mnohých vo veľmi ťažkom stave: nezomrel ani jeden z nich. Ba čo viac – ani jeden z nich neskončil v nemocnici! A popri tom ešte zabezpečila najväčšie dovozy humánneho ivermektínu na Slovensko. Snáď na to Slovensko nezabudne.

Zvládli to vôbec politici a médiá?

To je rečnícka otázka: odpoveďou je skoro 18 000 obetí pandémie na Slovensku, z toho oficiálne cez 12 500 obetí covidu. Plus 8 miliárd eur vyhodených do vetru a po uši zadlžený štát.

Absolútne nič nezvládli. A nezdá sa, že by boli schopní učiť sa. Zatiaľ to skôr vypadá, že sa nič nenaučili, a nič nezabudli. Občania, buďte preto v strehu a počítajte s tým, že možno znovu zostanete odkázaní sami na seba a vzájomnú pomoc.

Juraj Mesík: Na čo sa máme pripraviť a hrozí Nitre opäť katastrofický scenár?

MUDr. Juraj Mesík je publicista a analytik globálnych trendov.

Pýtala sa Heňa Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články