0.7 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Jelenec: Víťazom volieb sa stal nezávislý kandidát Július Molnár

V obci Jelenec v okrese Nitra sa o pozíciu starostu v doplňujúcich voľbách uchádzali piati kandidáti. Víťazom volieb sa stal nezávislý kandidát Július Molnár, ktorý bol doteraz zastupujúcim starostom. TASR o tom informovala predsedníčka volebnej komisie Daniela Penzešová.
      Vo volebných zoznamoch bolo zapísaných spolu 1725 voličov, ktorí mohli voliť v jednom volebnom obvode. Ten tvorili dva okrsky. „Z týchto voličov využilo možnosť odovzdať svoj hlas 938 obyvateľov obce, čo predstavuje 54,37-percentnú účasť v doplňujúcich voľbách,“ uviedla Penzešová.


      Voľby v obci sa uskutočnili podľa plánu a počas volebného dňa nezaznamenali vo volebných miestnostiach ani v ich okolí žiadne mimoriadne udalosti. „Víťazný kandidát získal 415 hlasov. Na druhom mieste skončil nezávislý kandidát Henrich Richter, ktorému svoj hlas odovzdalo 313 voličov. Ďalšími v poradí boli František Nagy so 118 hlasmi, Peter Mrosko so 49 hlasmi a Tomáš Šupej, ktorému hlas odovzdalo 38 voličov,“ doplnila predsedníčka volebnej komisie.
      Doplňujúce voľby sa v obci konali po tom, ako zvolený starosta Ivan Varga zomrel tento rok následkom ťažkej choroby. Varga sa stal starostom ako nezávislý kandidát v roku 2018, keď vyhral voľby spomedzi piatich kandidátov a vystriedal na tomto poste Ladislava Púchovského. Volebná účasť bola vtedy 63,4 percenta.

Zdroj: TASR

Foto: teraz.sk NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články