15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

Jeden z najväčších sviatkov LIEHOVISTICKEJ cirkvi je sviatok Pálenky Márie Sedemdecovej, patrónky Slovenska (Humorné VIDEO)

Recesia humor a zábava. To sú slovíčka, ktoré sa v tejto ťažkej dobe u niekoho zo slovníka už celkom vytrácajú. Nie však u členov Cirkvi liehovovej.

Mnohí z vás by s možno do tejto „cirkvi“ aj prihlásili, no doma by s tým zrejme spokojní neboli. Najťažšie by to asi niesli manželky, v niektorých prípadoch možno aj manželia. Zato o humor by pri „kázaniach“ bolo určite postarané. Tak, ako to vo videu prináša Jiří Zajíček.

Ak toho vypiješ viac, Sedemdecová pálenka zošle na teba svojich sedem bolestí

V úvode sa svojím „veriacim“ prihovára „kňaz Cirkvi liehovovej“ v čase, keď si títo „veriaci“ pripomínajú najväčší sviatok. „Drahí piči a pičky! Dnes slávime jeden z najväčších sviatkov liehovistickej cirkvi, a to Pálenky Márie Sedemdecovej, patrónky Slovenska.“ Podľa prihovárajúceho sa „kňaza“ ju za patrónku Slovenska ustanovil pápež Pius 11-stupňovitý. On sám vraj tvrdí, že si to vôbec nepamätá. „Sedem je totiž v biblejskej reči symbolickým číslom a znamená plnosť. Presne preto sa pálenka nalieva do sedem decovej fľašky, pretože to je ideálna dávka na večer, či si sám, alebo s partiou,“ vysvetľuje „kňaz“. Pol litra by totiž mohlo byť pre jedného málo, no a litrovka b mohla byť pre partiu veľa.

Jeden z najväčších sviatkov LIEHOVISTICKEJ cirkvi je sviatok Pálenky Márie Sedemdecovej, patrónky Slovenska (Humorné VIDEO)
„Kňaz Cirkvi liehovovej“ varuje pred siedmymi bolesťami. Zdroj: screenshot video Jiří Zajíček

„Ak toho totiž vypiješ viac, môže sa ti stať, že na teba Sedemdecová pálenka zošle svojich sedem bolestí,“ varuje „kňaz“, podľa ktorého je:

Bolesť prvá – rozklepanosť.

Bolesť druhá – zvýšená citlivosť na svetlo a zvuk.

Bolesť tretia – zmätenosť a točenie hlavy.

Bolesť štvrtá – znížená schopnosť sústrediť sa.

Bolesť piata – Zmeny nálady.

Bolesť šiesta – Pokazený žalúdok a skladanie porcelánovej prísahy.

Bolesť siedma – Slabosť, bolesť hlavy a celého človeka.

„Kňaz Cirkvi liehovovej“ varuje pred siedmymi bolesťami. Zdroj: screenshot video Jiří Zajíček

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články