19.2 C
Nitra
pondelok, 8 augusta, 2022

Ján BARÁNEK: Ave COVID

16 A núti všetkých, malých aj veľkých, bohatých aj chudobných, slobodných aj otrokov, aby si dali urobiť na pravú ruku alebo na čelo znamenie.

17 A nikto nemohol zohnať prácu alebo niečo predať, ak nemal toto znamenie…

Zjavenie Jána, 13, 16-17

Ján BARÁNEK: Ave COVID
Ján Baránek, politický analytik

ÚVOD

Prežil som s týmto štátom od začiatku všetko. Od r. 1993. Nehovorím, že pred tým nie. Od r. 1993 som bol snáď pri všetko, čo sa tu stalo. Myslel som si, že ma nič neprekvapí. Ale, nikdy nehovor nikdy. Toto, čo sa deje teraz nemá totiž v novodobej histórii Slovenska obdobu. Únos prezidentovho syna bol pokusom vtedajšej moci vysporiadať sa s nepohodlným prezidentom. Mali sme tu aj nechcený „odchod“ neposlušného poslanca HZDS Gauliedera z parlamentu, ktorý vtedy zbytočne hovoril, že žiadny list predsedovi NR SR, v ktorom by sa vzdal mandátu, neposlal. Mali sme tu všeličo. Ale nikdy, podotýkam – nikdy(!) tu nebolo to, čo je teraz. Všetky vlády doteraz, ľudovo povedané „kradli“. Korupcia nebola vynález SMER-u. Len akosi, dnes selektívne, sa vyšetrujú len kauzy SMERu. Nebol som nikdy voličom tejto strany, ale politická antipatia nemôže spôsobiť, že budem mať pred očami červené súkno a vidieť iba to, čo mi vyhovuje. Nie. Bola tu aj korupcia Mečiarových a Dzurindových vlád. Mamutia. Možno je už premlčaná, neviem.  Ale spravodlivosť nesmie byť selektívna.

            Dnes som svedkom toho, ako sa tento štát reálne rozpadáva. On nezaniká. Transformuje sa. Z akej takej demokracie na niečo, čo ani neviem pomenovať. Prvé sa mi na jazyk tisne slovo fašizmus. Ale to nie je presné pomenovanie. Je to nejaký mix meritokracie, autokracie, kleptokracie, patokracie a ignorantstva. Totiž – to, čo sa udialo v posledných dňoch nemá v novodobej histórii Slovenska precedens.

            Ústavný súd pozastavil vyhlášku úradu verejného zdravotníctva o režime na hraniciach s tým, že Slovensko by sa malo vrátiť k pravidlám z cestovateľského semafora, ktorý určuje pravidlá pri návrate na Slovensko podľa rizikovosti jednotlivých krajín. Na prvý pohľad jasná a jednoznačná informácia. Ale ako je zvykom, diabol sa ukrýva v detailoch. Vláda SR sa rozhodla obísť toto rozhodnutie ÚS. Tak sa aj vyjadrila. Obísť. Dokonca, z ich odôvodnenia bolo cítiť pri tomto konaní až nadradenú povýšenosť, ako de facto vybabrali s ústavným súdom.  Lebo – ÚS vraj rozhodol o neprípustnosti diskriminácie tých občanov SR, ktorí mali iba prvú dávku očkovania. A preľstili ho. Prijali prísnejšiu vyhlášku, v ktorej teda obmedzili a posielajú do karantény aj týchto občanov, iba s prvou dávkou očkovania.  Zrejme si myslia, že ako pekne s tým ÚS vybabrali. Aj s nami. Ale ako každý zločin, aj tento má vadu. Keby totiž Ústavný súd SR rozhodoval iba o týchto občanoch, nepovedal by zároveň, že Slovensko sa má vrátiť k pravidlám z cestovateľského semafora, ktorý určuje pravidlá pri návrate na Slovensko podľa rizikovosti jednotlivých krajín. Ešte raz – pokiaľ by ÚS rozhodoval iba o diskriminácii občanov iba s jedným očkovaním, nevrátil by situáciu do cestovateľského semaforu. Nechal by to tak a nanajvýš by konštatoval, že vyhlášku treba upraviť v tom duchu, ako to teraz urobila vláda. To však ÚS neurobil!!! Z čoho jasne vyplýva, že vláda koná svojvoľne, protiprávne a flagrantne ignoruje rozhodnutie ÚS. Z čoho ale ďalej vyplýva viacero vecí. Napr., ako si vymôcť právo v tejto krajine, keď vláda ignoruje a nerešpektuje rozhodnutie ÚS? Toto je dnes absolútne bazálna a kardinálna otázka.

Dokonca, jej odpoveď dáva zrejme aj právo na aktiváciu Článku 32 Ústavy SR: „Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“ Konkrétne, „…ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“ Totiž – ako sa dá vymôcť zákonnosť, keď tí, ktorí ju majú realizovať a napĺňať, odmietajú rešpektovať rozhodnutie konečnej inštitúcie v tejto krajine, ktorá jediná môže rozhodovať o tom, čo je a nie je v súlade so zákonom, v tomto prípade Ústavou SR? Nejdem teraz brojiť na ozbrojené povstanie. Ale aká je v takejto situácii možná obrana? Ako zachovať pokojnými prostriedkami právny štát keď vláda koná na jeho rozklade? Nekomentujem teraz absolútnu stratu zmyslu pre realitu u premiéra tejto krajiny, ktorý evidentne nevládne. Tu totálne a neospravedlniteľne zlyhala aj prezidentka SR, ktorá sa na demontáž právneho a demokratického štátu nečinne prizerá. V prvom rade ale, samozrejme, musíme zodpovedať otázku, či to, čo sa dnes deje, je naozaj odstraňovanie demokratického poriadku. No, znásilňovanie a flagrantné nerešpektovanie rozhodnutia ÚS v otázke ľudských práv, ani inak neviem nazvať. Potom sa však dostávame do situácie, kedy je odpor v akejkoľvek primeranej forme opodstatnený a dovolený. Dostali sme sa ku kritickému bodu – tým je presvedčenie, neochvejné, že toto sa naozaj deje a že je našou povinnosťou konať. Potom sa však dostávame ďalej. Otázkou ako a kedy? Súc presvedčení o povinnosti brániť slobodu a demokraciu tak musíme robiť. Nie je ospravedlnením, ani výhovorkou, že sa tak možno deje aj inde. To „inde“ nepoznáme detailne a nevieme ako sa deje. Či v súlade, alebo v rozpore so zákonmi, ktoré „inde“ platia. Samozrejme, cesta nevedie okamžite k fyzickému odporu, to je najkrajnejšia možnosť. Najoptimálnejšou je generálny štrajk, blokáda komunikácií, informačných systémov a podobne. Mám však obavu, že spoločnosť je natoľko rozdelená, apatická, ale jej časť aj stotožnená s konaním vlády,  že vyššie napísané je iba fatamorgánou.

Kto?

Zaujímavou otázkou je – kto je za tým?  Priznám sa, v prvom okamihu som si myslel, že je to dvojica generálov vo vláde, najmä však minister zdravotníctva. Nesedela mi v tom však jedna vec. Začať šikanovať aj „vlastných“, teda očkovaných, je iracionálne. Môžem si myslieť o Lengvarskom čokoľvek, ale iracionálny asi nebude. Toto je totiž niečo obludnejšie. Toto dokáže len niekto, kto nenávidí všetkých a chce sa pomstiť. Iracionálne a nepochopiteľne. Dobre, pomstiť, ale za čo? Momentálne je vo vláde iba jeden jediný človek, čo má na takéto niečo dôvod, aj keď iba svoj. Ale má. Igor Matovič. Tým dôvodom je totiž všeobecná nenávisť, ktorá voči nemu vládne, upadajúca podpora a neobľúbenosť, až nedôvera. Aj z týchto dôvodov prišiel o post premiéra. V jeho svete to bol on, kto tu bojoval v prvej línii proti pomyselnému nepriateľovi a namiesto potlesku a úcty zožal nenávisť, pohŕdanie a stratu postu. Kto ho nenávidí, kto ním pohŕda? No, okrem Sulíka a neviem koho ešte, aj masívna časť obyvateľov tejto krajiny. Sulíkovi a spol. sa pomstí, keď sa bude kreovať rozpočet na budúci rok. Obyvateľom tejto krajiny sa ale môže pomstiť okamžite. Podotýkam, toto všetko je iba moja dedukcia, môžem sa mýliť. Ale som viac menej presvedčený, že to, čo sa momentálne deje okolo rozhodnutia ÚS nevzniklo v hlave nikoho iného, ako Igora Matoviča. Že ho Lengvarský  slepo poslúcha, to je už iná vec. Je vojak z povolania, poslúchať asi vie. Že mu výdatne výdatne drukuje Kolíkova, to ma neprekvapuje tiež. Jej maskulínna nesvojprávnosť, až hlúposť, je už kultová. Aby som teda túto časť uzavrel. Ak je moja dedukcia správna, len sa potvrdzuje, že Igor Matovič má stále neochvejne líderskú pozíciu v koalícii, potvrdzuje sa servilnosť premiéra a jeho nekompetentnosť, potvrdzuje sa servilnosť, až akási zdeformovaná podoba oidipovskej závislosti na „otcovi“ Matovičovi, ktorá uvrhla jej nositeľov, členov vlády a koalície,  do predškolského veku submisivity, nevyzrelosti a absencie akejkoľvek formy samostatnosti. Na záver tejto časti však musím povedať, že moje podozrenie voči I. Matovičovi za zakladá na úvahe a použití Occamovej britvy. To znamená, že môže platiť aj alternatíva, že autorom tohto všetkého je naozaj Lengvarský. Nezabúdajme totiž, že Matovič mu dal úlohu, aby na Slovensku do začiatku septembra masívne zvýšil zaočkovanosť. No  a generál poslúcha rozkazy.

Užitoční idioti

Názov tejto časti možno celkom necharakterizuje presne nositeľov a adresátov tohto pomenovania. Ale ponechám ho tak, lebo niektorí sú naozaj užitoční idioti, niektorí sú zaplatení. Mám na mysli médiá. Samozrejme, nie všetky. Tú časť médií, ktoré svojou činnosťou prispievajú k nastoľovaniu atmosféry prijateľnosti porušovania zákonov a ústavy. Hoci, paradoxne, Igor Matovič pre  ne nie je favoritom. Čo však vôbec nie je podstatné. Platí tu, že keď dvaja robia to isté a je to to isté, môžu medzi sebou aj bojovať. Tak, ako som na úvod písal, ani mediálna úbohosť, plytkosť  a propagandizmus, nemajú od vzniku samostatnej SR obdobu. Iba v predchádzajúcom režime som zažil takú mieru jednostrannosti, neinformovania, poloprávd a vymývania mozgov, ako dnes. Je to o to nebezpečnejšie, že neinformovanosť, o ktorej píšem, sa priamo dotýka zdravia miliónov ľudí na Slovensku. Mám na mysli očkovanie a až brachiálnu propagandu s ním spojenú, sprevádzanú deformovaním reality, uniformným videním problému, ostrakizovaním oponentov, vrátane najšpičkovejších slovenských vedcov a odborníkov v tejto oblasti, pričom toto celé je sprevádzané masívnou celebritizáciou vcelku (niektorých) priemerných odborníkov, ktorí mali to (ne)šťastie, že v čase tzv. pandémie práve zastávali posty, ktoré ich priamo kvalifikovali na to, aby sa s pandémiou nejako vyrovnali, hoci, pevne verím, že v živote im nenapadlo, že ich také niečo na ich vcelku  pohodlných a nenápadných postoch, ktoré zastávali, postihne. Túto „špinavú“ robotu ochotne na svoje bedrá zobrali niektoré celoplošné média, ktoré, za mne nie celkom jasných okolností, sú za to finančne dotované štátom vo forme platenia si reklamy na očkovanie. Že to robia priam excelentne, to môžete vidieť denno denne. Pričom, zaujímavé je to, čo nevidíte, nie to, čo vidíte. Problém je, samozrejme, v tom, že vy ani neviete, čo nevidíte, resp., vy ani neviete, že niečo nevidíte. Takto vám vytvoria paralelný svet, nie nepodobný  svetu tieňov Sokrata a Glaukóna. Usilovne pracujú na tom, aby ste si ich propagandu, lebo nič iné to nie je, racionalizovali a  posúvali ju do podvedomia, kam vaše vedomie nedosiahne.

            Proti svojim oponentom používajú osvedčené zbrane – ostrakizáciu, zosmiešňovanie, útoky ad hominem, svedectvá pseudoodborníkov, resp. „režimových“ odborníkov, až psychiatrizáciu. To posledné sa týka napr. MUDr. Pekovej, vrátane pokusov o jej kriminalizáciu. Čo mi to pripomína? No, napr. psychiatrizáciu režimu nepohodlných osôb, voči čomu protestoval aj „otec“ vodíkovej bomby ZSSR, neskôr disident Andrej Sacharov. Alebo geniálny ruský spisovateľ a vlastenec Alexander Isajevič Solženicyn– ten si dokonca pobyt v psychiatrickom útulku aj vyskúšal. Napríklad výraz „filozofická intoxikácia“ sa široko používal pri diagnostikovaní duševných porúch, keď ľudia nesúhlasili s komunistickou ideou a jej predstaviteľmi. Viete, keď niečo mňauká a chytá to myši, je to asi mačka. A je úplne jedno, či je tá mačka čierna, biela, strakatá, hrdzavá… Je jedno, či to robia komunisti, nacisti, alebo premotivovaní progresívci a extrémistickí ľavičiari.  Stále je to to isté. Zhodou okolností, aj Sacharov, aj Solženicyn boli nositelia Nobelovej ceny.  Pokiaľ by ste si teda mysleli, že Nobelova cena niekoho ochráni pred zosmiešňovaním a pod, mýlite sa. Nepomohla ani ďalšiemu z nositeľov Nobelových cien Lucovi Montagnierovi, spoluobjaviteľovi vírusu HIV. Ten si dovolil spochybniť očkovanie. Okamžite ho začali hejtovať, ostrakizovať a až, takisto, psychiatrizovať.

            Toto všetko sa deje za výdatného prispenia, bez nich by to ani nešlo, režimových médií a pokleslých novinárov. Ako si mám vysvetliť, že hocijaký novinár sa obuje napr. do  MUDr. Lakotu? Hocijaký pokleslý samozvaný komik ide spochybňovať a zosmiešňovať lekárov, konkrétne mám na mysli MUDr. Bukovského. Kde to sme? Kde to žijeme?

Pripomeňme si apríl 1986. Černobyľ. Rádioaktívny mrak vtedy putoval ponad celou Európou. Čo sme sa dozvedeli vtedy z našich médií?  Jednoducho len to, že sa nič nedeje. A toto „nič“ bolo masívne podporované odborníkmi!!! Striedali sa v médiách rad za radom a vysvetľovali nám, ako je všetko v poriadku a to, čo šíria zahraničné média sú nepravdy, polopravdy, konšpirácie a pod. Vtedy sme nepoznali slovo „hoaxy“. A čo to má spoločné s dneškom? Ani vtedy, ani dnes, nemali títo „odborníci“ v debate oponentov s iným názorom! Vtedy to bolo jasné – komunisti. Ale dnes? Opäť tu máme názorovú totalitu? Opäť tu máme jeden jediný správny názor? Pri Černobyle sa ukázalo, že vtedy médiá klamali. Zločinne. Nič netušiace obyvateľstvo vyrazilo do sprievodov 1. a 9. mája, ako keby sa nechumelilo. Moja odveká rezervovanosť a skepsa voči jediným správnym názorom ma udržala mimo týchto sprievodov a v otvorenom prostredí som sa pohyboval minimálne. Je to aj o tej zvedavosti. Mali sme prístup k vysielaniam tzv. „štvavých staníc“, ako boli Hlas Ameriky, Slobodná Európa… Vtedy ich volali „štvavé“ a rušili ich rušičkami. Dnes ich volajú konšpiračné, nahlasujú ich, mažú, atakujú, a pod. Takže opäť, keď niečo mňauká a chytá to myši, je to asi mačka. A je úplne jedno, či je tá mačka čierna, biela, strakatá, hrdzavá… Je jedno, či to robia komunisti, nacisti, alebo premotivovaní progresívci a extrémistickí ľavičiari.  Stále je to to isté. Moja otázka je aj takáto – čo robí Rada pre vysielanie a retransmisiu? Ako to, že už dávno nekoná kvôli nevyváženému a jednostrannému informovanie? 

Všetky polopravdy, manipulácie a propaganda sa zakrývajú pod honosnou vetou – veríme vede! Zaiste, aj ja verím vede. Verím antibiotikám. Verím, že Zem je guľatá. Verím, že keď nasadnem do lanovky, táto nepadne. Verím, že keď nasadnem do lietadla, toto nepadne. Je totiž len malá, pre mňa štatisticky bezvýznamná pravdepodobnosť, že lanovka alebo lietadlo padnú. Navyše, vždy za stav a následky niekto konkrétny preberá zodpovednosť. Mechanik, konštruktér, RLP a pod. Ale neverím vede, keď zodpovednosť neberie nikto. To je prípad očkovacích látok. Nenastúpil by som do lietadla, ak by som musel podpísať, že to robím len a len na svoju zodpovednosť a riziko. Nie. Všetko robím takto. Teda skoro všetko okrem športu. Takže, aj keď verím vede, nedám si do seba pichnúť niečo, za čo nikto neberie zodpovednosť. Lebo, ono to „verím vede“ má aj svoje úskalia. Napríklad, zlúčeniny ortuti boli používané na liečbu syfilisu od roku 1363 do roku 1910. Určite všetci syfilitici, ktorí túto liečbu absolvovali, vede verili. S touto vierou aj na syfilis umreli. Aj tí, teda v tomto prípade celé ľudstvo, verilo vede, keď na seba kydalo DDT. Dovtedy, kým sa nezistilo, že dosť úspešne spôsobuje rakovinu. Následky tejto viery vo vedu doteraz cirkulujú v prírode a doteraz na túto „vieru vo vedu“ umierajú ľudia. V minulosti napríklad lekári odporúčali fajčenie, dokonca značka Lucky Strike bola podľa nich menej dráždivá, ako ostatné. Kto by neveril vede? Takto by som mohol pokračovať. Na to, aby som veril vede musím mať skrátka kritické myslenie a vypočuť si VŠETKY názory! Inak to nie je nič iné, ako sprostá propaganda.

PREZIDENTKA

Ako to, že nekoná prezidentka? Koho prezidentkou vlastne je? Len zaočkovaných? Len farma firiem? Ako si mám vysvetliť, že prezidentka je schopná povedať, že vakcína je sloboda??? Toto je normálne? Keď už, nemala by hlava štátu tvrdiť, že vakcína je zdravie? Osobne som samozrejme voči takémuto tvrdeniu veľmi skeptický, ale keď už, nemôže predsa prezidentka vyjadrovať nárok na prirodzené ľudské právo tým,  že ho podmieni vakcínou!!! Je to absolútne neprijateľné, diskvalifikačné a táto pani nám iba dokazuje, že stále nepochopila podstatu úradu, ktorý zastáva a vlastne – nemá tam čo hľadať!

Výsledkom ste vy, ktorí hystericky siahate po vakcíne, vy ktorí by ste si nikdy nekúpili auto, za ktorého motor by výrobca neručil, ale vakcínu, za ktorú neručí nikto, si necháte pichnúť do tela. Ste výsledkom kombinácie skazenej propagandy, neinformovanosti, hlúposti, klamstva, neodbornosti, zlyhania štátnych orgánov, zlyhania prezidentky, fanatickej viery a straty kritického myslenia. Pritom, vy za toto nemôžete. Ak sa vám to totiž dostalo do podvedomia, máte to uložené tam vo svojom Ja, kde vedomie a tým pádom ani rácio, nemajú prístup. Tento zločin na sebe samom nespáchali nikto z vás. Spáchal ho na vás vláda a propaganda. Dnes už nie ste schopní efektívne a kriticky vnímať aj argumenty, ktoré hovoria o rizikách očkovania. Dnes ste schopní uveriť, ako som už spomenul vyššie, že nositeľ Nobelovej ceny za fyziológiu a medicínu, spoluobjaviteľ retrovírusu, ktorý spôsobuje AIDS, je blázon, že doc. Török, jeden z najlepších aristov a lekár, ktorému na Covid neumrel ani jeden pacient, šíri hoaxy, že MUDr. Ján Lakota, CSc., z Virologického ústavu Slovenskej akadémie vied (tri odborné atestácie – vnútorné lekárstvo, klinická onkológia, hematológia a transfuziológia) je konšpirátor, že MUD. Soňa Peková, PhD. šíri bludy a klamstvá a je možno až zločincom(!). Len preto, že si dovolila tvrdiť, že vírus Covid 19 je upravený človekom. Dnes, keď toto nevylučuje ani WHO, sa jej, samozrejme, nikto neospravedlnil.

Takisto vám nikto neukázal masové demonštrácie v Európe, či už to bolo Francúzsko. Írsko, Grécko, Španielsko, Nemecko… Ale ukazujú vám lož! Ja sám som videl, na vlastné oči, spravodajstvo jednej celoštátnej televízie, bolo to v čase nitrianskej „krízy“, kedy táto televízia odvysielala zábery spred márnice. Problém bol v tom, že na samotnej márnici boli talianske nápisy! Neklamem, videl som to na vlastné oči.

Žijete v predstave homogénneho, jednofarebného sveta, trasúceho sa pred variantom delta. Nikomu z vás nedopne, ako vám predpovedajú ďalšiu vlnu, ako vás dopredu strašia, ako vám za každú cenu vnucujú vakcínu, prestáva u vás fungovať logické myslenie. Nevnímate informácie o tom, že ani vakcína nezabezpečí, že nebudete prenášačom vírusu, alebo neochoriete, neinformujú vás o možnostiach, ako liečiť Covid 19, o prevencii. Od začiatku tejto tzv. „pandémie“ klamú s číslami, do EÚ posielajú iné, ako zverejňujú doma, nie je vám nápadné, že pomaly každé úmrtie počas „vlny“ bolo na Covid, aj keď bolo iba s Covidom, a skoro žiadne úmrtie, hoci po vakcinácii, nie je spôsobené vakcínou? Klamú vás na každom kroku a v každom okamihu a vy im slepo veríte. Lebo sa vám dostali do podvedomia, ovládol vás strach, iracionálny strach, lebo nemyslíte, ale veríte. Lebo keby ste mysleli, začali by ste sa pýtať. Oni nechcú aby ste sa pýtali. Oni chcú aby ste verili. A vy veríte. Ale skúste si, sami pre seba, položiť otázky – Prečo? Ako? Koľko? Kto? Napríklad: Prečo len a len vakcína? akú smrtnosť má variant delta? KOĽKO ľudí umrelo zatiaľ na zanedbané ochorenia a zanedbanú prevenciu? Kto na tomto všetkom zarobí? Pýtajte sa! Prebuďte sa z letargie a pýtajte sa! Buďte zvedaví, ide o vaše zdravie, ide o zdravie vašich detí. Len hlupák nie je zvedavý, iba otrok sa nepýta. Zvedavosť nie je hriech! Zvedavosť nás dostala z jaskýň na Mesiac. Nie podriadenosť, nie slepá viera, nie lenivosť. Zvedavosť to bola! Buďte teda zvedaví!

STRACH

Strach je najdôležitejšou substanciou toho, aby so toto všetko mohlo diať. Naznačil som, akými chrapúnskymi prostriedkami na vás pôsobia, útočia. A vy sa bojíte. Bojíte sa, lebo tí, čo to hovoria, majú biele plášte, bojíte sa, lebo to, odkiaľ to hovoria máte v obývačke a každý večer si k tomu sadnete a nejakým omylom ste presvedčení, že tam, v tej skrinke s farebnou obrazovkou,  by predsa neklamali. Dostávate sa tak do začarovaného kolotoča strachu. Lebo aj váš sused, suseda, robí to isté. S tým susedom sa stretnete pred bytom, pred domom a vzájomne si vymeníte informácie o strachu. To, že aj váš sused má strach len legitimizuje a umocňuje váš strach. Nemáte totiž informácie, že by to tak nemuselo byť. Vôbec neviete, že by ste sa prípadne mali báť aj „liečby“, teda očkovania. Lebo vám to v tej farebnej škatuli nepovedali. Nepovedal vám to ani nikto v bielom plášti. Vy skrátka o tom neviete! Potom stretnete niekoho, kto vám to povie. Vzhľadom na to, že ten niekto nie je v tej farebnej škatuli, neuveríte mu samozrejme. Navyše, vám sa už strach dostal do podvedomia, takže aj tak s tým už nič neurobíte. Vo svojom hypnotickom presvedčení a strachu vyhľadávate a dostávate iba informácie ktoré strach vo vás umocňujú. Potom sa dozviete, že možno nemusíte mať strach, keď… Tu teda pristanete na hru, že práve vy ste tí uvedomelí, osvietení, pokrokoví a siahnete po tom záchrannom kolese, vakcíne. Nekriticky. Lebo konáte iracionálne, tak, ako iracionálny je aj strach. Koľkým z vás napadlo opýtať sa, akú smrtnosť má delta variant Covidu 19? A aj keby ste dostali odpoveď, že 2 promile, aj tak by váš strach nezmizol. Ste tá najhoršia alternatíva obetí Covid hystérie a manipulácie. Nie je vám pomoci. Sú tu však aj iní a je ich masívne viac. To sú tí, ktorí strach nemajú, ale chcú napr. cestovať. Im je jedno, že to je kravina. Oni sa dajú zaočkovať len preto, že chcú cestovať(!) Teda nie kvôli zdraviu!  Nie! Kvôli cestovaniu. Svojou hlúposťou, lenivosťou a odovzdanosťou takto participujú na tomto chaose a protiprávnosti. Je im v zásade jedno, či a aké ľudské práva sa porušujú, oni niečo také nepotrebujú. Oni chcú cestovať.

Nakoniec sú tu takí, ktorí sa dajú zaočkovať, aby mohli pracovať a živiť svoje rodiny. V poriadku. Toto je veľmi tragická a poľutovaniahodná skupina, lebo tu sa kombinuje strach a zbabelosť. Nie strach z Covidu, ale strach zo straty zamestnania. Dokonca, tu sú aj takí, ktorí si uvedomujú možné riziká toho očkovania. Napriek tomu sa dajú očkovať, idú aj s deťmi. Sklonia hlavu, ako pri celoplošnom testovaní, tentoraz nenatrčia nos, ale ruku a pokorne držia. Týchto je najviac. Týchto pokorných, ustráchaných zbabelcov, ktorí vedia, ale nekonajú, ktorí vedia, ale podvolia sa. Toto sú tí, ktorí si slobodu nezaslúžia, spolu s tými, ktorí sa jej vlastne kvôli cestovaniu vzdali. Odvahu a rozum vám nikto nenaimplantuje. Odvahu buď máte, alebo nie. Alebo ju môžete nadobudnúť. Ale kedy? Čo vám ešte treba, keď ani to „znásilňovanie“ vašich detí vami nepohne? Čo vám ešte treba? Čoho sa bojíte? Ste len tiene ľudí, akými by ste mali byť. Ste presne tie tiene Sokrata  a Glaukóna, žijete v takej istej jaskyni a zo strachu sa bojíte vystrčiť z nej nos. Chýba vám zvedavosť a kritické myslenie. Keby boli všetci, ako vy, dodnes by sme boli v tej vašej jaskyni. Dodnes by sme uhlíkom kreslili na steny jaskyne zver, ktorú sme ulovili. Našťastie, vždy boli jedinci, ktorí boli zvedaví a z tej jaskyne vyšli. A vždy sa tí ostatní zviezli. Vždy to tak bolo a bude. Vás zachráni len jedno. Že sa opäť nájde niekto, pri kom sa zveziete. Dovtedy si maľujte uhlíkom na stenu logo fy. Pfizer.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články