17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Jaguar Land Rover PRERUŠUJE dočasne prevádzku, ľudia dostanú čiastočnú mzdu

„Rovnako ako ostatní výrobcovia automobilov, aj Jaguar Land Rover v súčasnosti zažíva narušenie dodávateľského reťazca v dôsledku pandémie Covid-19, vrátane globálnej nedostupnosti polovodičov, čo má vplyv na naše výrobné plány. V dôsledku toho ich upravujeme v jednotlivých závodoch podľa aktuálnej situácie. V nitrianskom závode prerušujeme prevádzku vo výrobných technológiách a to v dňoch 11. -15. októbra. Zamestnancom z dotknutých prevádzok bude hradená mzda vo výške 80 % priemernej mzdy. Zamestnanci podporných oddelení alebo tých, ktoré sú potrebné pre vykonávanie iných ako priamo výrobných činností, naďalej pracujú, a to buď v závode alebo vykonávajú prácu z domu,“ informovala nás dnes prostredníctvom agentúry Miroslava Remenárová, manažérka pre firemné záležitosti, Jaguar Land Rover Slovakia. 

Jaguar Land Rover PRERUŠUJE dočasne prevádzku, ľudia dostanú čiastočnú mzdu

„Naše značky Jaguar a Land Rover naďalej zaznamenávajú silný dopyt zákazníkov. Máme veľmi zdravý stav objednávok, ktoré sme pripravení napĺňať vždy, keď je to možné.“

Nitrianska automobilka aktuálne zamestnáva takmer 4 000 ľudí najmä z Nitrianskeho kraja.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články