23.7 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Inšpektorát práce poskytol ODBORÁROVI Milošovi Kapušovi OCHRANU

„Náš kolega Miloš Kapuš spolu s ostatnými členmi výboru už dlhšiu dobu upozorňujú na nezákonnosť týkajúcu sa výšky stravného a neoprávneného čerpania finančných prostriedkov zo sociálneho fondu, “ informujú na svojom profile Odbory KOVO DS Beluša.

Inšpektorát práce poskytol ODBORÁROVI Milošovi Kapušovi OCHRANU
Zdroj: VZO OZ KOVO DS Beluša

„Keďže zamestnávateľ odmietol urobiť nápravu, rozhodol sa, že ako zamestnanec podá podnet na príslušný Inšpektorát práce, aby prešetril podozrenia. A začínajú sa diať zaujímavosti. Dnes bol nášmu kolegovi Milošovi Kapušovi doručený list od Inšpektorátu práce Trenčín, v ktorom ho informuje, že mu poskytuje ochranu v zmysle zákona č. 54/2019 Z. z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti, nakoľko podal kvalifikované oznámenie.

KATASTROFÁLNA situácia v BPC Beluša. Je to NEÚNOSNÉ, hovorí predseda miestnych odborov Miloš KAPUŠ, ktorého sa chce vedenie firmy zbaviť

Týmto sa náš kolega stáva chráneným oznamovateľom. V prípade, že by Inšpektorát práce Trenčín zistil, že Miloš Kapuš neurobil kvalifikované oznámenie, ochrana by mu poskytnutá nebola. Čo z toho vyplýva? Zamestnávateľ môže urobiť právny úkon alebo vydať rozhodnutie v pracovnoprávnom vzťahu voči chránenému oznamovateľovi, na ktorý nedal súhlas, len so súhlasom príslušného úradu.“

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x