3.9 C
Nitra
piatok, 28 januára, 2022

I. Matovič: Koalícia sa nedohodla na zákone o rozpočtovej zodpovednosti

Koalícia sa stále nedohodla na ústavnom zákone o rozpočtovej zodpovednosti. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) to uviedol v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minúť dvanásť. V prípade nedohody pripustil aj škrtanie výdavkov  ministerstiev. Poslanec a bývalý šéf rezortu financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) vyzdvihol potrebu konsolidácie verejných financií.
      Matovič poukázal na to, že aj programové vyhlásenie vlády (PVV) hovorí o rozpočtovej zodpovednosti. Strana SaS si však podľa neho „vymyslela“ niečo, čo nie je v PVV a „vydierajú“, že keď daňová brzda v zákone nebude, nezahlasujú zaň. „Verím, že SaS prestane trucovať, prijmeme zákon o rozpočtovej zodpovednosti,“ dodal minister.
      Skonštatoval, že bude robiť všetko pre to, aby návrh zákona v septembri schválili. „Ak tam tá dohoda nebude, áno, budeme škrtať a pôjdeme po výdavkoch každého jedného ministerstva,“ zdôraznil Matovič. Kamenický podotkol, že minister hovorí o rozpočtovej zodpovednosti voči verejným financiám, pričom dlh stúpa. Vyhlásil, že je potrebné konsolidovať verejné financie.
      V súvislosti s daňovo-odvodovou reformou Matovič priblížil, že má ambíciu predstaviť ju v priebehu septembra. Kamenický tvrdí, že je za tým populizmus a minister financií podľa neho nemá spočítané, čo bude robiť.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články