21.5 C
Nitra
streda, 7 júna, 2023

Hotová Hatastrofa: Nitra nové parkovacie automaty už má, parkovaciu politiku však nie, na nej sa pracuje už roky!

Na Slovensku pribúda áut doslova ako húb po daždi. Nie však tých vyrobených, hoci sme v tomto smere zrejme svetovou veľmocou, ale tých zakúpených. Tu však nastáva problém – parkovanie.

 

Parkovanie je najväčším problémom miest, lebo tie neboli stavené na taký počet áut, aký je v nich teraz. Mnohé rodiny totiž majú dve až tri, ba do miest prichádza aj veľa ľudí za prácou či rozličnými vybavovačkami autami, nemajú však kde parkovať. Zlepšiť situáciu s parkovaním v Nitre sľuboval pred voľbami i súčasný primátor Marek Hattas. Situácia s parkovaním pod Zoborom je katastrofálna, a tak sa facebookový profi Hatastrofa v statuse zameral práve na ňu, respektíve na to, čo nový primátor sľuboval a čo vyriešil.

Parkovacia politika v Nitre je ako pani Columbová

„V roku 2018 sa v programe Tímu Hattas parkovanie zadefinovalo ako jedna zo „základných“ oblastí, ktoré je v meste potrebné riešiť. Medzi riešenia boli navrhnuté napríklad: bezplatné krátkodobé parkovacie miesta pri hlavnej pošte, na autobusovej aj vlakovej stanici,“ píše v úvode profil Hatastrofa ktorý ešte pripomína, že téma krátkodobého bezplatného parkovania sa v programe hattasovcov spomína viackrát. „Projekt hodinového bezplatného parkovania bol v tom čase istotne dobrý nápad, ktorý by ocenili všetci, ktorí do centra mesta prichádzajú len niečo rýchlo vybaviť. Téma parkovania bola pre Tím Hattas aj po zvolení kľúčová, niekoľkokrát obyvateľov uistili, že na novej koncepcii usilovne pracujú, videli sme aj dostatok fotiek z nočného počítania miest na sídliskách,“ konštatuje Hatastrofa, podľa ktorej nás aj v roku 2019 primátor uistil, že „prvé reálne merateľné výsledky budeme vidieť najskôr v roku 2021.“

Ohurujúce slová v programu tímu Hattas zneli: „Zastavíme nezmyselné zadlžovanie mesta“ odvial vietor. Dlh na občana sa zvýšil z 251 na 350 eur

A tak sme čakali, a čakali, až sme sa – nedočkali

Hotová Hatastrofa: Nitra nové parkovacie automaty už má, parkovaciu politiku však nie, na nej sa pracuje už roky!
Zdroj: FB / Hatastrofa

A realita v roku 2022?

Sprvoti „nezávislý“ primátor Hattas má k skrini už štvrtý kabát. Presvedčí ním Nitranov a obháji svoj post? „Hatastrofa“ ľuďom čo-to pripomína (VIDEO)

„Parkovacia politika sa za celé funkčné obdobie riešila až dvakrát… V roku 2019 sa otvorilo VZN o dočasnom parkovaní, výsledkom ktorého bolo zrušenie parkovacích kariet. Druhýkrát sa téma parkovania otvorila v roku 2022, kedy si vedenie v rozpočtových opatreniach vyčlenilo 250-tisíc eur na nákup nových parkovacích automatov,“ vysvetľuje profi Hatastrofa a dodáva, že to sa udialo bez vopred stanovenej koncepcie, teda úplne presne nevieme, aký bude nový parkovací systém, na akých opatreniach bude založený, čo bude zohľadňovať, iba vieme, že na to musíme kúpiť nové automaty. „A tak zatiaľ, kým sa už tri roky „intenzívne pracuje“ na novej koncepcii parkovacej politiky, vo vnútroblokoch Starého mesta si zadarmo parkuje každý, kto nechce platiť parkovné (a kto sa zmestí),“ konštatuje v samom závere statusu profil Hatastrofa.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články