3.1 C
Nitra
pondelok, 27 marca, 2023

„Hokejový fanúšik roka“ z Nitry: Z tribúny putoval rovno za mreže

Počas semifinálového zápasu play off hokejovej Tipos extraligy medzi tímami HKM Zvolen a HK Nitra malo dôjsť k výtržnosti zo strany agresívneho fanúšika hosťujúceho tímu, ktorý mal najskôr hodiť pohár zo sektora fanúšikov smerom k ľadovej ploche a neskôr, pri pokuse o vyvedenie zo zimného štadióna, fyzicky napadnúť pracovníka SBS.

Fanúšik mal fyzicky napádať pracovníkov SBS, vulgárne im nadávať a udierať do oblasti hlavy a tela, pričom jeden z nich utrpel zranenie s dobou liečenia nad 42 dní.

Pracovníkmi SBS bol spacifikovaný a odovzdaný do rúk polície.39-ročnému mužovi bolo vznesené obvinenie pre spáchanie prečinu výtržníctva, ktorého sa dopustil napriek tomu, že bol v predchádzajúcom období za prečin výtržníctva odsúdený. Obvinený dnes predpoludním putoval pred sudcu, ktorý rozhodol o jeho vzatí do väzby!

"Hokejový fanúšik roka" z Nitry: Z tribúny putoval rovno za mreže

„Takéto správanie sa na športoviskách počas zápasov je absolútne neprípustné a odmietame tolerovať akékoľvek formy násilia, v súvislosti s konaním športových podujatí. Štadióny majú byť miesta, kde je každý zápas kultúrnym podujatím a kde môžu diváci slušne a v bezpečí sledovať športové výkony hráčov, ktorí majú byť vzorom pre deti. V žiadnom prípade nedopustíme, aby sa kvôli takýmto “fanúšikom” diváci báli chodiť na štadióny a brávať tam svoje deti. Veríme, že sa takéto prípady nebudú opakovať a v opačnom prípade vždy razantne zakročíme a budeme proti týmto ľuďom postupovať tvrdo a nekompromisne!“

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články