8.1 C
Nitra
streda, 29 marca, 2023

Hokej: Ondrej Molnár už nebude hrať v NITRE, odchádza do Kanady

Slovenský hokejový útočník Ondrej Molnár už nie je hráčom extraligového klubu HK Nitra, v kariére bude pokračovať v tíme Erie Otters z kanadskej juniorskej OHL. Zmeny sa v pondelok udiali aj v konkurenčnom klube HC Košice, ktorý sa dohodol na ukončení spolupráce s kanadským útočníkom Colinom Campbellom a na jeho miesto priviedol iného kanadského útočníka Bretta Pollocka. Ten prichádza na Slovensko z čínskeho Kunlunu Red Star z nadnárodnej KHL.

„Ondreja uvoľňujeme do kanadskej juniorskej súťaže. Veľmi nás to mrzí, pretože už roky sa snažíme dávať mladým hráčom veľký priestor v A-tíme, častokrát aj na úkor lepších výsledkov. Bohužiaľ, súčasný model súťaže s priamym zostupom a naše zlé postavenie v tabuľke nám nedáva priestor na trpezlivosť, ktorú sme doteraz vždy s mladými hráčmi mali. Preto sme umožnili Ondrejovi odchod do kanadskej juniorskej súťaže, kde bude viac vyťažovaný ako by tomu bolo u nás. Želáme mu, aby si splnil cieľ tejto sezóny byť draftovaný. Sme presvedčení, že sa mu to podarí,“ uviedol HK Nitra na svojom oficiálnom webe.

Hokej: Ondrej Molnár už nebude hrať v NITRE, odchádza do Kanady
Ondrej Molnár, zdroj:fb

Molnár nebude súčasťou záverečnej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov na blížiace sa juniorské majstrovstvá sveta pre incident z minulotýždňového stredoškolského florbalového turnaja v Nitre, na ktorom zranil svojho rovesníka. Súperovi spôsobil zlomeninu sánky a museli ho previezť do nemocnice, mal taktiež niekoľko vybitých zubov. Sedemnásťročný Molnár odohral v aktuálnej sezóne 22 zápasov za svoj materský klub z Nitry s bilanciou dva góly a tri asistencie.

Na školskom florbalovom turnaji v Nitre sa hráči pobili tak, že viacerí skončili v nemocnici

Tridsaťjedenročný Campbell absolvoval v drese „oceliarov“ 23 duelov so ziskom 25 bodov (11+14), no zlákala ho ponuka zo zahraničia. „Urobili sme všetko preto, aby sme Colina v Košiciach udržali. Dostal však životnú ponuku z KHL a my mu nebudeme stáť v ceste. Pre klub sme vyjednali v rámci možností najlepšie možné východisko. Mrzí nás, že Colin sezónu v Košiciach nedokončí, avšak, v klube chceme hráčov, ktorí za Košice hrať chcú. Počas vyjednávaní sa nám však podarilo rýchlo nájsť priamu náhradu,“ napísal HC Košice na svojom webe.

Dvadsaťšesťročný Pollock tiež zažije premiéru na Slovensku, predtým pôsobil aj v Nemecku a Švédsku. Klub Dallas Stars zo zámorskej NHL ho draftoval v roku 2014 zo 45. miesta, no v profiige nikdy nehral. „Brettov príchod je reakciou na situáciu okolo Campbella, ktorá trvala už dlhšie. Veríme, že nám zapadne ako do kabíny aj do celkovej skladby mužstva a sme presvedčení, že bude posilou. Brett sa k tímu pripojí v priebehu tohto týždňa,“ informoval košický klub.

(SITA)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články