24.2 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

HOJSÍK: Budúci rok je potrebné riešiť závislosť od fosílnych palív

Budúci rok poslanec Európskeho parlamentu, aktivista a odborník na životné prostredie Martin Hojsík očakáva, že európske spoločenstvo bude naďalej podporovať Ukrajinu voči ruskej zločinnej agresii.

Dôležité bude pridať pri riešení príčin energetickej krízy a teda aj inflácie, čo znamená riešenie závislosti od fosílnych palív. Europoslanec takto zhodnotil výzvy roku 2023.

„Plánujem intenzívne pracovať a uchádzať sa o spravodajstvo pripravovaného európskeho zákona o ochrane pôdy, či životných podmienok hospodárskych zvierat. Naďalej sa budem venovať ochrane včiel a opeľovačov pred škodlivými pesticídmi,“ uviedol Hojsík s tým, že očakáva tiež posun v pripravovanej legislatíve k ukončeniu rodovo podmieneného násilia. „Verím, že Slovensko sa k tejto potrebnej legislatíve postaví s veľkou podporou,“ dodal europoslanec.

Podľa slovenských europoslancov by sa mala EÚ v nasledujúcom roku zaoberať najmä opatreniami na riešenie energetickej a inflačnej krízy, podporu hospodárskeho rastu a zamestnanosti a tiež na pomoc pre Ukrajinu. Ako informovala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, v uplynulom roku v činnosti Európskeho parlamentu a EÚ dominovala snaha pomôcť členským štátom vyrovnať sa s dôsledkami pandémie a opäť oživiť ich ekonomiky. Štáty tiež reagovali na ruskú agresiu na Ukrajine, s čím sa spája utečenecká a energetická kríza. Únia sa intenzívne usilovala o diverzifikáciu energetických zdrojov, zvýšenie strategickej autonómie a podporu ochrany EÚ.

Foto: Martin Hojsík/fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články