8.7 C
Nitra
štvrtok, 23 marca, 2023

HLOHOVEC: Župa začína s modernizáciou športového areálu pri gymnáziu v Hlohovci

Trnavský samosprávny kraj začína s modernizáciou vonkajšieho športového areálu pri Gymnáziu Ivana Kupca v Hlohovci, do ktorého investuje 623-tisíc eur. Stavebné práce by mali trvať šesť mesiacov.

Ako informoval odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja, súčasťou investície je výstavba dvoch viacúčelových ihrísk s umelým povrchom, ktorý je trvácny a ekologický. Rekonštrukciou prejde tiež atletická dráha a sektor skoku do diaľky. Súčasne bude vytvorená workoutová zostava, v rámci ktorej bude osadených osem kusov fitness zariadení. Areál bude nanovo osvetlený, pribudne v ňom aj prenosná trojradová oceľová tribúna pre zhruba 50 divákov.

HLOHOVEC: Župa začína s modernizáciou športového areálu pri gymnáziu v Hlohovci
Gymnázium Ivana Kupca v Hlohovci (zdroj: fb)

„Pokračujeme v napĺňaní nášho ambiciózneho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry naprieč celým Trnavským krajom. Som presvedčený, že aj týmto spôsobom zatraktívnime štúdium na župných stredných školách a podnietime záujem mladých ľudí o pohyb,“ povedal trnavský vicežupan Patrik Voltmann, ktorý má v kompetencii aj oblasť športu. Súčasťou projektu je aj revitalizácia okolitého priestoru.

Čítajte aj: Vodíkové autobusy: Budú jazdiť aj v Nitrianskom kraji? Arriva je pripravená na vodíkovú dopravu

Trnavská župa vyčlenila na výstavbu a modernizáciu telocviční a vonkajších športovísk pri svojich 13 župných stredných školách viac ako sedem miliónov eur. V roku 2022 bola dokončená výstavba novej telocvične pri Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Gbeloch, zrekonštruovaný športový areál Spojenej školy na ulici Gyulu Szabóa v Dunajskej Strede, ako aj Gymnázia Ármina Vámbéryho s vyučovacím jazykom maďarským v Dunajskej Strede. Ukončená bola napríklad aj druhá etapa rekonštrukcie multifunkčného areálu pri Spojenej škole na ulici Jána Bottu v Trnave. Pred dokončením je nová telocvičňa pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede a modernizovaný športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články