2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

HLAS – sociálna demokracia podporuje občianske protesty a vyzýva vládu, aby začala konať

HLAS – sociálna demokracia podporuje zvolanie občianskych protestov v troch slovenských mestách s apelom, aby začala vláda konečne riešiť kritickú sociálnu situáciu v štáte.

Dlhodobo upozorňujeme, že Hegerov kabinet nekoná a venuje sa len medzinárodným témam, pričom doslova kašle na ľudí. Dnešné verejné vystúpenie občianskych združení a predstaviteľov odborov potvrdzuje smutnú skutočnosť, že niet na Slovensku spoločenskej a profesnej skupiny, ktorú by táto vláda neoklamala, alebo neignorovala.

HLAS - sociálna demokracia podporuje občianske protesty a vyzýva vládu, aby začala konať
foto zdroj: Branislav Becík

HLAS – sociálna demokracia dlhodobo vyzýva vládu, aby predstavila Lex Slovensko, sociálny plán ako pomôcť rodinám, dôchodcom, zamestnancom či rôznym profesným skupinám prežiť kritické postpandemické časy spojené s vojnovým konfliktom. Blížia sa kritické časy, kedy rast inflácie, cien potravín a energií bude neúnosný a mnoho ľudí sa prepadne na hranicu biedy. Očakávame od predsedu vlády Hegera, že vypočuje volanie po dialógu a zvolá v krátkom čase okrúhly stôl s profesijnými združeniami a odbormi, kde bude vytvorený priestor na dohodu a zároveň z neho vzídu konkrétne návrhy ako zastabilizovať kritickú situáciu v štáte.

Zároveň HLAS – sociálna demokracia je pripravený po veľkonočných sviatkoch predstaviť balík sociálnych opatrení, na pomoc ohrozeným sociálnym skupinám a je pripravený aktívne a osobnou účasťou podporiť občianske protesty v troch slovenských mestách.

Zdroj:TS, foto archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články