3.2 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

Hlas-SD: Štátna správa na Slovensku bude definitívne úplne spolitizovaná

Štátna správa na Slovensku bude definitívne úplne spolitizovaná a namiesto odborného riadenia štátu bude slúžiť ako „odkladisko“ pre kamarátov a rodinných príslušníkov vládnej koalície. Tvrdí to mimoparlamentná strana Hlas-SD. Parlament v utorok prelomil veto prezidentky Zuzany Čaputovej a opätovne schválil novelu zákona o štátnej službe.

Ak treba prijať opatrenia na pomoc ľuďom i hospodárstvu, koalícia nie je schopná dohodnúť sa celé mesiace. Ak však treba napriek zásadným výhradám opozície a prezidentky republiky prelomiť jej veto a otvoriť štátnu správu pre svojich ľudí, vtedy vládna koalícia nájde zhodu okamžite,“ uviedol v stanovisku líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Opätovné schválenie novely je podľa strany ďalším dôkazom, že vládna koalícia pohŕda občanmi SR, prezidentkou i základnými demokratickými pravidlami. Pellegrini ju označil za „krágľovací zákon“, ktorý umožní bez uvedenia dôvodu odvolávať vedúcich zamestnancov a dosadzovať si namiesto nich svojich ľudí.
      Prijatou novelou sa majú posilniť právomoci generálneho tajomníka služobného úradu vo vzťahu k vedúcim zamestnancom, ale aj právomoci ministra vnútra vo vzťahu k policajtom, ktorí sú ustanovení na funkciu nadriadeného. Nová legislatíva upravuje aj zákon o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže SR a Železničnej polície.

Zdroj: TASR

Foto: parlamentnelisty.sk NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články