17.6 C
Nitra
piatok, 24 marca, 2023

HLAS-SD: Parlament musí riešiť alarmujúcu situáciu na Slovensku

Poslanci strany Hlas-SD svojimi podpismi podporili zvolanie mimoriadnej schôdze. Podľa nich je situácia na Slovensku v mnohých oblastiach alarmujúca a je nutné, aby sa ňou parlament zaoberal.

Poslanci strany požadujú, aby sa na mimoriadnej schôdzi zaoberalo najmä likvidačnými cenami energií, zdražovaním, zdravotníctvom, ale tiež neschopnosťou vlády riešiť problémy. Strana Hlas-SD o tom informovala v tlačovej správe.

„Obrovské zálohové faktúry za elektrinu znamenajú koniec prevádzok mnohých živnostníkov či podnikateľov, ktorí poskytujú prácu iným. Ambulancie začínajú vyberať od pacientov poplatky, ktoré sú Hegerovou obdobou niekdajších Zajacových dvadsaťkorunáčok. Drastické zdražovanie potravín zasahuje sociálne najslabších občanov,“ uviedol líder strany Peter Pellegrini a dodal, že miesto toho, aby vláda okamžite riešila chudobnenie ľudí na Slovensku, tak miesto toho venuje pozornosť zákulisnému vyjednávaniu s cieľom „udržať sa za každú cenu pri moci a predĺžiť dnešný marazmus o ďalšieho jeden a štvrť roka.“

Pellegrini je názoru, že ak si vláda neplní povinnosti, má od nej parlament právo žiadať reálne výsledky aj napriek tomu, že vládne v demisii. „Preto budeme žiadať na mimoriadnej schôdzi, zvolanej opozíciou, aby vláda splnila konkrétne úlohy zadané parlamentom, ktoré zabránia ďalšiemu chudobneniu ľudí a predlžovaniu úpadku životnej úrovne. Primárnou úlohou je však vyriešiť likvidačné platby za elektrinu,“ uzavrel Pellegrini.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články