13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Heger: Vyčleníme ďalšie zdroje na nákup osív pre ukrajinských poľnohospodárov, je to dôležité aj pre nás

Predseda vlády SR, ale aj Slovensko, odsudzuje ruskú agresiu voči Ukrajine, zabíjanie nevinných ľudí, ako aj ničenie ich domovov.

Heger: Vyčleníme ďalšie zdroje na nákup osív pre ukrajinských poľnohospodárov, je to dôležité aj pre nás
Eduard Heger, zdroj:fb

Uviedol to v utorok počas tlačovej konferencie po stretnutí so starostom ukrajinského mesta Melitopoľ Ivanom Fedorovom a poslankyňami Verchovnej rady Ukrajiny. Uviedol, že sa plánuje pomoc vlády SR z hľadiska osív pre ukrajinských poľnohospodárov.

„Uistil som našich ukrajinských priateľov, že zajtra na zasadnutí vlády vyčleníme ďalšie zdroje na nákup osív a potrieb pre ukrajinských poľnohospodárov v Zakarpatskej oblasti. Naďalej budeme zabezpečovať dôstojné podmienky pre ľudí utekajúcich pred vojnou, ktorých na Slovensku vítajú naši občania so všetkou srdečnosťou,“ uviedol na facebooku.

„Je veľmi dôležité, aby sme využili tento čas a pomohli im, pretože to rozhodne o dostatku potravín na jeseň,“ povedal premiér. Podľa neho je dôležité, aby malo Slovensko dobré vzťahy s Ukrajinou. „Chceme a prajeme si, aby Ukrajina bola prosperujúci a stabilný sused. Preto im tak veľmi prajeme mier a pomáhame im,“ vyhlásil Heger s tým, že to nie je dôležité len pre nich, ale aj pre našu krajinu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články