-8.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Hatastrofa jasne: Primátor Hattas chcel priniesť pozitívnu zmenu, miesto toho ukazuje pravý opak

Nitra má už štvrtý rok nového primátora a vedenie radnice. Ich volebné obdobie sa blíži ku koncu, pretože v novembri tu máme nové regionálne voľby. A svoje pozície by tí, ktorí sú pri moci v meste pod Zoborom už štvrtý rok, radi obhájili.

Primátor Marek Hattas má v meste čoraz viac tých, ktorí sú s jeho štvorročným pôsobením nespokojní. Ľudia mrmlú a hromžia nad jeho krokmi, pretože veľa vecí im nasľuboval a napokon „skutek – utek“. To, že „mnohokabátnik“ Hattas niečo iné hovoril a niečo iné robí mu vyčíta aj facebookový profil Hatastrofa, kde si Nitrania nájdu viacero vecí na pripomenutie. Tentokrát im „Hatastrofa“ v statuse pripomína Hattasov systém „Pokus – Omyl“ v praxi.

Ako vyzerá Hattasova vízia s mestským majetkom?

„Túto metódu, ktorou sa malé deti učia spoznávať svet, aplikuje súčasné vedenie mesta na čele s primátorom Hattasom už od svojho nástupu do funkcií. Pompézne facebookové vyhlásenia v rámci predvolebnej kampane Tímu Hattas v roku 2018, podľa ktorých bola Nitra v zlej finančnej kondícii a na Mestskom úrade v Nitre bola obrovská prezamestnanosť bez mihnutia oka znegovali prijatím niekoľkých úverov a približne 50-tich nových zamestnancov,“ pripomína hneď v úvode profil Hatastrofa, podľa ktorého bol rovnako ohurujúci facebookový príspevok z 25.1.2018 o tom, ako sa pán Hattas, vtedy ešte len v pozícii aktívneho občana, ktorý prináša „nádej na zmenu v Nitre“ pričinil o to, aby sa nepredal bývalý Hotel Tenis na Chrenovej.

Hatastrofa jasne: Primátor Hattas chcel priniesť pozitívnu zmenu, miesto toho ukazuje pravý opak

„No prešlo pár rokov a tí, dnes už poslanci MZ v Nitre, ktorí tento príspevok pána Hattasa označili „palčekom hore“, stlačili iné, oveľa dôležitejšie tlačidlo. A hoci na tomto tlačidle je tiež vyobrazený „palec hore“, jeho stlačenie znamená, že bývalý Hotel Tenis na Chrenovej mieri do obchodnej verejnej súťaže – ide sa predávať. (Uznesenie MZ zo dňa 16.12.2021 pod číslom 441/2021 – MZ),“ informuje ďalej profil Hatastrofa, ktorý sa vzápätí pýta:

Hatastrofa jasne: Primátor Hattas chcel priniesť pozitívnu zmenu, miesto toho ukazuje pravý opak

„Tak teraz ako? Naozaj mesto nemá víziu ako nakladať so svojím majetkom?“ Nuž, vízia vedenia mesta je jedna vec a realita druhá. Tak, ako sľubovali transparentnosť v športe, ktorý, okrem hokeja a ženského volejbalu, je v Nitre doslova na kolenách.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články