-0.9 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Hatastrofa: Hospodárenie s verejnými financiami v Nitre padlo na dno. Úver si vzalo jej vedenie na vykrytie viac ako dvojmiliónovej sekery

Bitka o pozíciu prvého muža na nitrianskej radnici sa pomaly začína. Čím viac sa blížia komunálne voľby, tým viac sa hodnotí práca súčasného primátora. A nie inak je to aj v prípade Mareka Hattasa.

Súčasný nitriansky primátor Marek Hattas sa chystá obhajovať svoju pozíciu v jesenných voľbách, k čomu by mu mal napomôcť i jeho ďalší „politický kabát“, pretože do volieb chce ísť pod záštitou strany Tím Kraj Nitra.

Prečítajte si STANOVISKO hlavného kontrolóra k záverečnému účtu mesta Nitry za rok 2021

Uchádzačov o pozíciu primátora je však viacero, a tak súčasný prvý muž Nitry bude mať čo robiť aby svoju pozíciu obhájil. A to aj preto, že s jeho prácou v meste pod Zoborom nepanuje veru veľká spokojnosť. Facebookový profil Hatastrofa mu v statuse pripomína fakt, že Nitra minulý rok hospodárila s mínusom!

Idú voľby, a tak treba ľudí „opiť rožkom“

„Aj keď je výsledok hospodárenia Mesta Nitra za rok 2021 na prvý pohľad v „zelených“ číslach, teda kladný, opak je pravdou. Hospodárenie s verejnými financiami V Nitre padlo na DNO. Rozdiel medzi príjmami a výdavkami v skutočnosti predstavuje „mínus“, konkrétne mínus 2.387.028,45 eur v mestskej kase!!!“ konštatuje hneď v úvode profil Hatastrofa a dodáva: „Aby sme ale obyvateľom túto skutočnosť až tak úplne nepriznali, tak sa všetko, čo nemá Nitra v peňaženke, vyrovnalo narýchlo úverom. Úver ale má slúžiť na rozvoj mesta, NIE na vykrytie „sekery“, ktorú zaťalo súčasné vedenie mesta. Tu je na mieste spomenúť ďalší zaujímavý údaj zo záverečného účtu mesta. A tým je realizácia investičných akcií v meste.“

Hatastrofa: Hospodárenie s verejnými financiami v Nitre padlo na dno. Úver si vzalo jej vedenie na vykrytie viac ako dvojmiliónovej sekery
Zdroj: FB / Hatastrofa

Podľa profilu Hatastrofa sa až 27% plnenie investičného plánu dá označiť jedným slovom. PRESUN! Mesto presúva vyše 90 investičných akcií do roku 2022, čo znamená, že sa len úporne snaží dobiehať zameškané, chytá za chvost zajaca, ktorý nám už dávno ušiel.

A to by mali byť v tomto roku schválené ďalšie investičné akcie. „Pre koho a na čo??? Keď nevieme urobiť ani tie už 2 roky schválené???“ kladie závažné otázky profil Hatastrofa, podľa ktorej je odpoveďou asi len to, že idú voľby, a tak treba ľudí „opiť rožkom“. „Prečo v iných mestách sa to dá??? Prečo Trenčín, Trnava a iné mestá investujú, budujú, opravujú a súčasne majú ešte aj milióny eur „v pluse“??? Niečo v našej Nitričke nefunguje a odpoveď na to, čo to je, nie je vôbec zložitá. A COVID to nie je!!!“ končí ďalší z kritických statusov profil Hatastrofa.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články