34.2 C
Nitra
pondelok, 15 augusta, 2022

Harabin obeťou hoaxu. TOTO skutočne nečakal. Hoax neodhalila polícia, ale on sám!

Očkovacie šialenstvo na Slovensku neutícha. Horšie je, že sa stále nájdu ľudia, ktorí sú pre čo najväčší počet zaočkovaných spraviť čokoľvek. Aj zneužiť človeka, ktorá je tvrdo nielen proti očkovaniu, ale aj noseniu rúšok.

Jednoznačne najznámejším naším antirúškarom je exminister spravodlivosti a expredseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin. A práve jeho sa pokúsil niekto zneužiť na to, aby poukázal, že i takýto človek je zaočkovaný, a že vlastne ľudí iba klame. Sám Štefan Harabin ale v statuse ukázal, že fotografia, kde ho očkujú, je iba fotomontáž, ktorá má opäť rozdeliť Slovákov.

Vyrobili primitívnu fotomontáž o tom, ako sa mal dať zaočkovať

„Covid fašisti, aby zvýšili záujem o očkovanie, začiatkom týždňa na sociálnych sieťach začali šíriť nespornú lož spočívajúcu v tvrdení, že mám obojstranný zapáľ pľúc, a že som hospitalizovaný v nemocnici na pľúcnej ventilácii. Keďže túto zjavnú dezinformáciu som ľahko vyvrátil, tak včera večer vyrobili primitívnu fotomontáž o tom, ako som sa mal dať zaočkovať, ktorú šíria prostredníctvom internetu,“ píše v úvode statusu Štefan Harabin a dodáva: „Vážení priatelia, priaznivci a fanúšikovia, môžem Vás uistiť, že mňa nikdy nikto nedonúti očkovať sa. Na druhej strane i cez tento podvod je zrejmé, že percentuálne číslo zaočkovaných je veľmi nízke, lebo ináč by „Vakcinári“ také falošné hry nemuseli predvádzať.“

Lož má podľa Štefana Harabina krátke nohy. Je ale zaujímavé aj to, že facebookový profil Polícia Hoaxy a podvody už „odhalil“ nejeden hoax a podvod šíriaci sa internetom v súvislosti s očkovaním a Covidom, no na tento akosi neprišla.

Bolo by teda potrebné sa zamyslieť aj nad tým, či polícia má slúžiť takejto propagande a „odkrývaní“ hoaxov a podvodov, hoci sa už vo viacerých prípadoch ukázalo, že publikované informácie vôbec neboli hoaxami, ale skutočnosťou, ktorá sa skôr alebo neskôr potvrdila. Prirodzene, ospravedlniť sa za to polícia už nepovažovala za potrebné.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články