-8.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Hanba! Minister Krajniak vyzdvihuje udatných ukrajinských bojovníkov, našich, bežných ľudí, ktorí bojujú s hladom a drahotou, si vôbec nevšíma

Slovenskí vládnuci politici už stratili akúkoľvek súdnosť. Pýtate sa prečo? Nuž, stačí si prečítať status ministra Milana Krajniaka a určite pochopíte.

Milan Krajniak je slovenským ministrom práce sociálnych vecí a rodiny. Nuž a tento pán namiesto toho aby riešil pomaly katastrofálnu situáciu našich rodín a starých ľudí, tak velebí ukrajinských hrdinov a, ako ináč, kritizuje Slovákov. Vraj nie sú vlastenci a sú „bojkovia“. Status, ktorý zverejnil, a v ktorom velebí a modlí sa za ukrajinských hrdinov, je skutočne na zamyslenie.

Ukrajina je na vás právom hrdá. Sláva Ukrajine! Gerojom sláva!

Pre Milana Krajniaka sú ukrajinskí bojovníci proti ruským agresorom vlastenci a hrdinovia. „Vojaci 36. námornej brigády ukrajinských ozbrojených síl odmietajú v Mariupoli zložiť zbrane. Bojujú už týždne proti presile 10 ku 1, bojujú proti tankom, lietadlám, delostrelectvu. Niekoľkokrát mali možnosť zložiť zbrane a humanitárnym koridorom odísť na územie pod kontrolou ukrajinských síl. Odmietli,“ nadchýna sa náš minister. „Koľko takýchto hrdinov a vlastencov by sa našlo na Slovensku? Brániť Slovensko so zbraňou v ruke by bola ochotná necelá tretina mužov… Hanba,“ pridáva „hrdinský“ slovenský minister, podľa ktorého vlasť a česť už pre mnohých nič neznamená. „Hanba aj tým, ktorí stále poklonkujú agresorovi. Modlím sa za vás, statoční obrancovia Mariupolu. Vaše hrdinstvo by sa nijako nezmenšilo, ak by ste teraz, po 2 mesiacoch statočného odporu, využili možnosť odísť so cťou do zázemia. Ale chápem vás. Obdivujem vaše odhodlanie nedať bez boja ani meter územia, ktoré ste sľúbili brániť. Ukrajina je na vás právom hrdá. Sláva Ukrajine! Gerojom sláva!“ končí svoj oslavný status ukrajinským hrdinom slovenský  minister Milan Krajniak.

Hanba! Minister Krajniak vyzdvihuje udatných ukrajinských bojovníkov, našich, bežných ľudí, ktorí bojujú s hladom a drahotou, si vôbec nevšíma

Chytáte sa za hlavu? Zabudol vari Milan Krajniak, že jeho predseda vlády Eduard Heger sa „pototo“ a pre „veľké bezpečnostné riziko“ nešiel na Ukrajinu spoločne s predsedami vláda Česka, Poľska a Slovinska? A vari zabudol na slovenský pospolitý ľud, ktorý musí odolávať masívnemu zdražovaniu úplne všetkého u nás? To nie sú pre neho hrdinovia? Tí starí ľudia, ktorí budovali túto republiku a teraz nemajú z čoho žiť? Rodiny v hmotnej núdzi či samoživitelia? Pán Krajniak, čo by minister sociálnych vecí a rodiny by mal vyzdvihovať najmä svoj ľud, ktorému sa žije tak ťažko ako ešte nikdy v dejinách samostatného Slovenska. Jemu je však milšia Ukrajina a jej „udatní bojovníci za slobodu“. Ukrajine už naši poprední politici radili, viz Ivan Mikloš či Mikuláš Dzurinda, teraz sa k nim môže pridať ďalší jej obdivovateľ – Milan Krajniak.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články