Poslanec za stranu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) György Gyimesi nehlasoval za novelu ústavy, pretože nesúhlasí s tým, aby bolo Slovensko jedným volebným obvodom.

Uviedol to vo svojom stanovisku, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Gyimesi ako jediný z klubu OĽaNO hlasoval proti novele, ktorá umožnila skrátiť volebné obdobie Národnej rady SR uznesením. „Prosím, nechápte ma zle, ja predčasné voľby podporujem všetkými desiatimi, je tu však jeden iný problém. Keďže v novele ústavy sa body o zmene volebného systému a možnosti skrátenia volebného obdobia predkladali spoločne a nedalo sa o nich hlasovať zvlášť, tak mi nezostávala iná možnosť, ako za novelu ústavy nehlasovať,“ zdôvodnil Gyimesi.
Sheilu, ktorá spálila KORÁN najskôr posielali na psychiatriu, teraz má čeliť obžalobe
Podotkol, že už dávnejšie navrhoval zmenu volebného systému na zmiešaný, pretože chce dosiahnuť, aby v Bratislave bolo lepšie počuť hlas regiónov. Nesúhlasí so súčasným volebným systémom, teda jedným volebným obvodom pre celé Slovensko a princípom pomerného zastúpenia. „V politike je pre mňa najdôležitejšia konzistentnosť slov a činov. Túto konzistentnosť a zásadový postoj som zároveň vyjadril aj pri hlasovaní, ktorému moji kolegovia z klubu veľmi dobre rozumejú,“ povedal.
Gyimesi nehlasoval ani za pozmeňujúci návrh nezaradeného poslanca Juraja Šeligu (Za ľudí), nezaradeného poslanca Miroslava Kollára (Spolu – občianska demokracia) a viacerých poslancov OĽaNO a Občiansko-demokratickej platformy, ktorý mal ukotviť Špecializovaný trestný súd a Úrad špeciálnej prokuratúry v ústave. Návrh našiel podporu u 71 poslancov, 41 bolo proti, 32 sa zdržalo, traja nehlasovali a traja boli neprítomní. Poslanecký klub Sme rodina sa pri hlasovaní zdržal, spolu s Gyimesim nehlasovali ani ďalší dvaja poslanci z klubu OĽaNO – Radovan Marcinčin a Peter Cseh. Cieľom návrhu mala byť ochrana týchto inštitúcií pred prípadným zrušením po ďalších parlamentných voľbách.