-0.9 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Francúzska prvá dáma podala žalobu na dve ženy za tvrdenie, že je transsexuálka

Francúzska prvá dáma Brigitte Macronová podala žalobu na dve ženy, ktoré o nej tvrdili, že je transsexuálka, pričom na internete sa spustila vlna fám. Tvrdenie sa začalo šíriť len niekoľko týždňov pred očakávanou kampaňou jej manžela za znovuzvolenie do prezidentského úradu.

Prvé pojednávanie v prípade je stanovené na 15. júna v Paríži a bude riešiť porušenie práva na súkromie, základných ľudských práv a nezákonné použitie fotografií.
      Právnik Macronovej sa odmietol k žalobe vyjadriť. Ako prvá o nej informovala televízia M6, ktorá uviedla, že žaloba bola podaná spoločne s troma deťmi Macronovej z predchádzajúceho manželstva a s jej bratom.
      V posledných mesiacoch sa na sociálnych sieťach množili príspevky, že francúzska prvá dáma, rodená Brigitte Trogneuxová, je transžena, ktorej krstné meno pri narodení bolo Jean-Michel.

Francúzska prvá dáma podala žalobu na dve ženy za tvrdenie, že je transsexuálka
Foto: zenyvmeste.sk NN

Jedna z dvoch žien, proti ktorým je žaloba podaná, sa sama vyhlasuje za duchovné médium a druhá je nezávislá novinárka. Obe zverejnili fámu vlani v decembri na webovej stránke YouTube a pridali aj fotografie prezidentovej manželky a jej rodiny.
      Tento príspevok sa objavil zároveň s vlnou odkazov pod hashtagom #JeanMichelTrogneux na Twitteri a na ďalších sociálnych sieťach.

Vzťah Emmanuela Macrona s manželkou staršou o 24 rokov – s ktorou sa zoznámil, keď bola učiteľka a on iba tínedžer – vyvoláva pozornosť médií vo Francúzsku aj v zahraničí.
      Manželia nie sú prvýkrát terčom fám o pohlaví či sexuálnej orientácii: počas prezidentskej kampane v roku 2017 Macron popieral tvrdenia o svojej údajnej homosexualite.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články