29.2 C
Nitra
streda, 10 augusta, 2022

Fico: Koalícia odmietla rokovať o odvolaní Mikulca, lebo sa bojí pravdy

Koalícia odmietla rokovať o návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) z funkcie, lebo sa bojí pravdy o jeho „nekalých praktikách“. Myslí si to predseda Smeru-SD Robert Fico. V súvislosti s pondelkovými obštrukciami koalície a presunutím rokovania Národnej rady SR hovorí o vypočítavosti koalície.
      „Vôbec sa nečudujem, že vládna koalícia dnes odmietla rokovať o návrhu strany Smer–SD na odvolanie ministra vnútra Mikulca a zbabelo ušla z parlamentu,“ tvrdí.
      Pripomenul dôvody, pre ktoré chce opozícia ministra odvolať. Mikulcovi vyčíta podozrenia z poberania úplatkov i to, že sa mal údajne stretávať s členom bratislavskej skupiny takáčovcov Matejom Z. v jeho byte, kde mali preberať koordinovanie výpovedí. Naďalej tvrdí, že minister mal prerušiť policajný zásah voči Matejovi Z. a ďalším dvom svedkom. Fico si to vysvetľuje tak, že Mikulcovi tieto osoby slúžia „na krivé výpovede a falošné obvinenia“.
      Mikulec obvinenia odmieta. Tvrdí, že Mateja Z. nepozná a nikdy ho nestretol. Odmietol tiež, že by vydal pokyn na prerušenie spomínaného zásahu. V pondelok ráno zároveň informoval, že pre Ficove výroky už naňho podal trestné oznámenie za ohováranie.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články