0.1 C
Nitra
piatok, 1 decembra, 2023

Eštok kritizuje nomináciu Klusa do európskych štruktúr: Je to politická korupcia

HLAS – sociálna demokracia prostredníctvom poslanca Matúša Šutaja – Eštoka vyzval poslanca Martina Klusa, aby stiahol svoj súhlas s tým, že ho vláda nominovala na slovenského zástupcu pri Európskom dvore audítorov.

„Všetci dobre vieme, že ide o čistokrvný príklad politickej korupcie, nakoľko pán Klus bol ten, ktorý v kľúčových hlasovaniach podržal vládnu koalíciu a bol ten, ktorý hlasoval za septembrový termín predčasných volieb,“ uviedol poslanec HLASu – sociálna demokracia. „Jeho konanie v parlamente bolo zásadne ovplyvnené týmto prísľubom, pretože bez ohľadu na negatívne dôsledky tohto hlasovania pre ľudí na Slovensku, vedel, že tu nebude žiť a bude mať pekné miestečko, s platom viac ako 20 000 v zahraničí,“ zdôraznil Matúš Šutaj – Eštok.

Riaditelia zariadení Nitrianskeho samosprávneho kraja rokovali o možnostiach čerpania peňazí z Plánu obnovy

Podľa poslanca vláda rozhodla o Klusovi bez ohľadu na to, že nespĺňa základné profesionálne a kvalifikačné kritériá v rámci vzdelania, odbornosti a praxe. „To sú tí odborníci, namiesto našich ľudí. Ak má Martin Klus kožu na tvári, stiahne svoj súhlas pod vládnu nomináciu. Ak tak neurobí, vyzývam pani prezidentku, aby vyslovila nesúhlas s touto nomináciou, ktorá je politickou korupciou v priamom prenose,“ zdôraznil Matúš Šutaj – Eštok.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x