18.1 C
Nitra
piatok, 2 júna, 2023

Erik BLAŠKO: Živého kapra vypúšťa do rybníka. Ako teda vyzerajú jeho Vianoce?

Nitrančana Erika BLAŠKA mnohí spoznali až potom, čo kandidoval ako nezávislý kandidát bez akýchkoľvek politických skúseností na post primátora mesta Nitra. Primátorom sa síce nestal, ale ľudia ho spoznávajú aj pre garážové výpredaje, ktoré v meste rozbehol. Plánov na budúci rok má dosť, napokon, viac sa dozviete v rozhovore.

Erik BLAŠKO: Živého kapra vypúšťa do rybníka. Ako teda vyzerajú jeho Vianoce?
Erik Blaško

Erik, aký bol tvoj uplynulý rok, ako by si ho zhodnotil?

Môj uplynulý rok sa niesol v duchu tak ako nervozity, stresu, tak aj dobrých pocitov. To, že som kandidoval na primátora, ma držalo v istej nervozite. Ten stres vyplýval skôr z časovej neistoty. Na všetko bolo málo času, pretože to, že napokon budem kandidovať, som sa dozvedel a rozhodol na poslednú chvíľu. Dôvera ľudí ma však potešila. Prezradím, že ešte pred vystúpením v tv som tomu stále nemohol uveriť, že kde som 🙂

Starostka Mária Korčoková: Na dedine vás každý pozná a rovno povie, čo si o vás myslí. Niekedy pochváli, inokedy vynadá

Erik BLAŠKO: Živého kapra vypúšťa do rybníka. Ako teda vyzerajú jeho Vianoce?
Erik s Adriánom z IV

Čo považuješ za svoj najväčší osobný úspech tohto roka?

Nemôžem povedať, aký konkrétny úspech za sebou mám. Niečo sa podarilo, iné nie. Teším sa však, že som tento rok spoznal kopec dobrých ľudí. Ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť, v čom treba. Zároveň sa teším, ako sa nám rozbehol garážový výpredaj a ako si ľudia pomáhajú navzájom. Sú nadšení plánmi a sú ochotní pomôcť. Ešte sme, napriek všetkému, čo nám politici pripravujú, stále ľuďmi. Mnoho ľudí chápe, kam padáme a chcú vážne navzájom pomôcť, aby sme prežili a pomohli si. Ďalšie plány na spustenie farmárskej tržnice sú rozbehnuté a snáď to na jar spustíme. Keďže mesto ďalej hľadá, ako z nás vytiahnuť peniaze i v tak drahej dobe, pôjdeme mimo mesta a rozbehneme aj sľúbené farmárske trhy. Na budúci rok plánujeme v parku pri Hangócke spustiť výstavu amatérskych maliarov, sochárov a ďalších umelcov, spojenú s predajom svojich diel na pravidelnej báze. Keď sa k tomu pridajú klobúkoví muzikanti, môže vzniknúť príjemné miesto na relax a tvorbu. Viete si predstaviť takú nedeľu? 🙂 Nemusíme pritom vyhadzovať státisíce na úpravu budovy. Som, samozrejme, zvedavý, ako nám vyjde v ústrety mesto.

Martin NEMKY: Takto vyzerali jeho Vianoce, keď bol malý. Prehrabali sme sa v jeho rodinnom albume

Erik BLAŠKO: Živého kapra vypúšťa do rybníka. Ako teda vyzerajú jeho Vianoce?
Ani v rodine Erika nechýba vianočná atmosféra, najväčšiu radosť s Vianoc majú jeho dve dcérky

Spomínaš si na svoje Vianoce v detstve, aké boli? Ako sviatkuješ s rodinou dnes?

Moje Vianoce v detstve som trávil ako každý iný. Rodinná predvianočná naháňačka 🙂 Domáce vypekanie, upratovanie 🙂 Tento čas sme ako deti moc neobľubovali, čakali sme, až príde náš čas večer pod stromčekom. Dostávali sme, samozrejme, darčeky v rámci možností mojich rodičov, ale nesťažujem si. Mali sme toho dosť. Dnes sa snažím držať sa v pokoji. Nestresujem sa a máme to nastavené tak, že si vopred povieme, kto aký darček chce, aby sa nekupovali zbytočnosti. Okrem detí, samozrejme. I keď tie zbytočnosti sa dajú využiť ako vianočné darčeky na ďalší rok pre niekoho iného :-))) 

Je to možné? Veselica v ČERVENEJ Nitre. Vodu kážu, víno pijú?

Erik BLAŠKO: Živého kapra vypúšťa do rybníka. Ako teda vyzerajú jeho Vianoce?
Známe garážové výpredaje

My, keď dostaneme živého kapra, tak ho púšťame do rybníka na slobodu. Priznám sa, ťažko sa mi zabíja živý tvor. Na stole nám však určite chýbať kapor nebude, no už bude naporcovaný 🙂 Zemiakový šalát klasika, no a potom, i keď viem, že sa to nemá, nastupujú rezne. Tradície beriem, áno, oplátky na stole s medom a cesnakom. Inak moc ani nie:) 

Prof. Jaroslav TURÁNEK: Nemám rád vědecké komsomolce, kteří nemají vědecké protiargumenty, ale ideologicky jsou kovaní

Čo by si poprial sebe a svojmu okoliu do nového roka? 

Čo popriať ľuďom? Hlavne toho zdravia, šťastia, nielen pod stromček, ale hlavne do budúceho roka. Viac vzájomnej spolupráce, pretože tam vidím našu budúcnosť. Viac sa zomknúť, komunikovať navzájom, byť chápavý jeden k druhému. Hlavne v tejto dobe, čo sa na nás valí. Neistota, strach z budúcna. No verím, že keď sa nedáme zlomiť, tak ako ľudia prežijeme. Dovolím si na záver ľuďom odkázať: Zahoďte strach a nič nedokážu, keď sa zomkneme. Menej sledujte správy v hlavných médiách, verte, že budete šťastnejší a slobodnejší. Šťastný nový rok vám prajem. 

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články