10.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Enviromesto 2021: Nitra získala ocenenie za ochranu ovzdušia

V treťom ročníku národnej súťaže ENVIROMESTO 2021 Nitra uspela v jednej zo štyroch kategórii a získala prvé miesto v oblasti Ochrana ovzdušia.

Organizátori Nitru ocenili za koncepčné riešenie ochrany ovzdušia, spoluprácu všetkých sektorov a zdieľanie dát. Tiež vyzdvihli využívanie meteostaníc na informovanie odborníkov a verejnosti.

Enviromesto 2021: Nitra získala ocenenie za ochranu ovzdušia

V roku 2019 v oblasti Adaptácia a zmierňovanie dopadov na zmeny klímy získalo ocenenie mesto Nitra za kreatívne a aktívne zapojenie obyvateľov a mládeže pri realizácii grantovej schémy „Meň Moje Mesto“.

V prvom ročníku súťaže Enviromesto 2017 Nitru ocenili v oblasti Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra za dlhodobé koncepčné a komplexné riešenie verejnej zelene v priestoroch mesta a revitalizáciu degradovaných plôch, oživenie prirodzených vodných plôch v aktívnej spolupráci s obyvateľmi mesta, s univerzitami a so záujmovými združeniami.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články