2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Eduard Chmelár: Generálny štrajk je nevyhnutný!

Dnes nebudem hovoriť o obvinení Fica a Kaliňáka, lebo práve toto vládna junta, digitálna oligarchia na čele s Esetom a jej spriaznené médiá chcú.

Dnes budem hovoriť o tom, o čom nechcú, aby sa hovorilo, o čom nechcú ani počuť. V plnej miere podporujem odborárske protesty zajtra o 16.00 v Košiciach, 30. apríla o 13:00 hod. v Žiline, 7. mája o 13.00 v Trnave a všetkých vás na ne pozývam.

Už teraz podporujem bez výhrad aj vyhlásenie generálneho štrajku, o ktorom Konfederácia odborových zväzov SR ešte definitívne nerozhodla.

Eduard Chmelár: Generálny štrajk je nevyhnutný!

Sociálny rozvrat tohto štátu prekročil všetky únosné miery, čo sa prejavuje nielen v tom, že táto vláda podviedla voličov a zrušila im väčšinu sociálnych výdobytkov, ale aj v tom, že Slovenská republika sa dostala vinou tejto babráckej a neschopnej bandy, ktorá uprednostňuje vlastné kšefty pred verejnými záujmami, na chvost krajín EÚ v poskytovaní pomoci občanom.

Vláda ignoruje všetky princípy sociálneho štátu a niektorí jej členovia sa uchyľujú aj k takým extrémnym reakciám, že navrhujú odbory zrušiť, čo by bol bezprecedentný zásah do pravidiel demokracie a medzinárodne garantovaných sociálnych práv. Pripomínam, že Ústava SR v článku 37 ods. 4 zaručuje právo na štrajk a dopĺňa, že podmienky ustanoví zákon. Za tridsať rokov takýto zákon dosiaľ nebol prijatý.

Súčasná garnitúra nedokáže riadiť štát, zneužíva moc, okliešťuje ľudské práva a ohrozuje demokratické zriadenie – preto považujem generálny štrajk za nevyhnutný.

Tým skôr, že na čele Slovenskej republiky stoja ľudia, ktorí neslúžia občanom, ale plnia zadania zo zahraničia.

Ďalšou vecou, ktorá našich politikov a novinárov netrápi, je správa, že londýnsky súd dnes vydal oficiálny príkaz na vydanie zakladateľa Wikileaks Juliana Assangea do USA, kde čelí trestnému stíhaniu za zverejnenie amerických vojnových zločinov v Afganistane a Iraku.

Je donebavolajúcou hanbou a ukážkou perfídneho pokrytectva európskych politických špičiek, že popri ich nezvyčajnom záujme o každého mŕtveho na Ukrajine zverstvá v iných častiach sveta ignorujú a najznámejšieho politického väzňa Západu sa nikdy nezastali.

Veď je to trápne, že sa necítia hlúpo, keď aj dnes bývalý šéf Zahraničného výboru NR SR František Šebej, ktorý dodnes obhajuje vojnu v Iraku so státisícmi mŕtvych, moralizuje nad tým, že Zelenskyj s Putinom nesmie rokovať tak ako by bolo počas holokaustu nemysliteľné, aby Židia rokovali s Hitlerom. Je taký bezočivý, že ho nezaujíma ani to, že židovskú náboženskú obec prirovnávanie akokoľvek tragických udalostí na Ukrajine s holokaustom uráža.

No a poďme ďalej – pred dvoma dňami začalo Turecko ďalšiu pozemnú a leteckú ofenzívu na severe Iraku proti Kurdom. Zaznamenali ste nejaké protesty, výzvy na sankcie, bojkot tureckých výrobkov a umelcov alebo dodávky zbraní trpiacim Kurdom? Isteže nie. Turecko je predsa náš spojenec.

A len blázon si môže myslieť, že v prípade Ukrajiny ide o náhly záchvat západných politikov za ľudské práva, slobodu a nezávislosť Ukrajiny, a nie o cynický geopolitický zápas.

Toto pokrytectvo je niečo, čo raz Európu zničí: Západu krváca srdce pre vojnové zločiny – preto drží vo väzení človeka, ktorý ich odhalil svetu. Západ je pohoršený z ruskej vojenskej agresie – preto podporuje tú tureckú…

George Orwell nás učil, že žurnalistika je vyhľadávanie informácií, ktoré chcú pred vami zatajiť, všetko ostatné je propaganda. S týmto vedomím pristupujte k všetkému, čo ste dnes počuli. Pravda sa vyjaví vždy až neskôr.

Zatiaľ si spomeňte na to, na čo som vás upozorňoval v súvislosti so snahami o kriminalizáciu opozície minulý týždeň…

Zdroj: Eduard Chmelár, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články