18.2 C
Nitra
utorok, 24 mája, 2022

Dve zamestnankyne ÚPSVaR v Pezinku vzali do väzby

Dve zamestnankyne Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Pezinku vzali do väzby.  Vo štvrtok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS). Rozhodnutie nie je právoplatné. Obvinené proti rozhodnutiu podali sťažnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Dôvodom väzby u obvinených je obava z ovplyvňovania spoluobvinených a svedkov, ako aj z pokračovania v trestnej činnosti, teda kolúzna a preventívna väzba,“ priblížila Kudjáková. Dodala, že u jednej obvinenej je dôvodom aj úteková väzba.
      O sťažnostiach obvinených rozhodne Najvyšší súd SR. Prokurátor sa podľa hovorkyne vzdal práva podať sťažnosť.

Zamestnankyne sú obvinené v kauze poskytovania pandemickej pomoci cez pezinský úrad práce. Financie mali rozdávať v rozpore s internými predpismi bez splnenia požadovaných náležitostí a podmienok na čerpanie príspevku. Spracovali žiadosti a platobné poukazy na rôzne podozrivé aj nefunkčné obchodné spoločnosti. Týmto konaním spôsobili pre ÚPSVaR v Pezinku škodu 13,7 milióna eur. V súvislosti s pandemickou pomocou obvinila Národná kriminálna agentúra (NAKA) štyri osoby. Dve obvinené osoby budú stíhané na slobode.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články